І хто це в нас такий борзий?
А це директор Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульській водовід» Бурчак Олександр Костянтинович.
Наш журналіст цьому Бурчаку писав ще до того, як НАБУ справу порушило, щоб той мав совість і перестав збагачувати братів Дубінських. Бо лише їхні фірми вигравали всі тендери «Аульського водоводу». Бурчак не дослухався, зрозуміло.
Але що ж НАБУ? Звернулося до суду і Бурчака оштрафували аж на... 4.250,00 грн + судовий збір. Справа № 178/1290/24.
А кого директор КП «Аульській водовід» прикривав, чому НАБУ відповіді не давав?
Прикривав фірму братів Дубинських ТОВ «Асінктон Строй». Воно продавало КП водопровідні труби в три (!) рази дорожче закупівельної ціни (кримінальне провадження № 52023000000000302 від 10.07.2023).
«Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.07.2023 Комунальним підприємством Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» (далі – КП ДОР «Аульський водовід») (ЄДРПОУ 34621490) в особі ОСОБА_8 та ТОВ «АСІНКТОН СТРОЙ» (ЄДРПОУ 42298471) в особі директора ОСОБА_9 укладено Договір №03/07/23 підряду на виконання робіт по об’єкту: «Реконструкція водогону Аули-Верхньодніпровськ Кам’янський район, Дніпропетровської області». Договірна ціна робіт становить 350 045 574,60 грн (в т.ч. ПДВ 58 340 929,10 грн).
У кошторисній документації значна кількість коштів припадає на поліетиленові труби для холодної води РЕ 100 (різних найменувань) – 214 млн грн без ПДВ, з ПДВ 256 млн грн, що складає три чверті вартості підряду.
Порівнянням відомостей встановлено факт завищення вартості зазначеної продукції. Орієнтовна сума завищення складає близько 96 млн грн без ПДВ, 115 млн грн з ПДВ.
Закупівлі товару та завищення цін відбувалось із залученням ТОВ «МЕГА ОПТ ДНІПРО», директором якого є Хорсун Дар’я Миколаївна, у виробника ТОВ «Полімерна група «Терполімергаз» (ЄДРПОУ 37306731). Проектно-кошторисна документація складена ТОВ «Проектна група «Наш Дім». Експертизу проекту складали експерти ДП «ЖИЛКОМ», – йдеться в ухвалі суду.
Проектна «Група «Наш дім» – фірма братів Дубинських, проєктант тих трьох 14-поверхівок, що в Дніпрі на вул. Калиновій будуються. Про Державне підприємство «Жилком» ми вже втомилися писати, що воно у братів Дубинських під контролем. Про задрані ціни у кошторисах «Асінктон Строю» теж з 2020-го журналісти пишуть.
Засвітився Бондарєв-суддя
Крім «Аульського водоводу» труби купувало і Державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро – Західний Донбас» (ДМП ВКГ «ДЗД»).
І, щоб НАБУ не забрало й ті грошики, придумали таку схему: фірма «Асінктон Строй» передає свій борг іншому ТОВ-правонаступнику, той з ДМП ВКГ «ДЗД» підписує мирову угоду, цю угоду завіряє суд – суддя Господарського суду Дніпропетровської області, і 8.708.781,98 бюджетних гривень перераховуються новій незаплямованій фірмі. Справа № 904/2773/24.
Але той суддя господарський замовив викрадення й катування свого бізнес-партнера, і Вища рада правосуддя 25.07.2024 відсторонила його від виконання правосуддя. Суддя Бондарєв Едуард Миколайович.
Вже і мирова угода була складена, і
«сторони звернулися до суду із спільною заявою про затвердження мирової угоди»,
а суддя... щез.
Новий суддя – Татарчук Володимир Олександрович. 31.10.2024 він розглядав справу, і що вирішив – поки невідомо.
Скрин даних порталу «Судова влада України»
А хто ця нова незаплямована фірма?
Це – ТОВ «Лонг Ренж» (код 44692594) директора і власника Усачова Олега Миколайовича.
І ось пан Усачов – заплямований.
Це він викопав тепломережі міста Вільногірськ. Це він був ліквідатором комунального підприємства «Нікопольтеплоенерго», труби тепломереж якого теж купили за «три копійки» і викопали.
Держпідприємство «Дніпро – Західний Донбас» вже подало в суд клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника на суді 31.10.2024, а також про визнання боргу:
«просить розстрочити виконання рішення суду строком на 6 (шість) календарних місяців шляхом сплати щомісячних платежів у наступному розмірі: 5 (п`ять) місяців по 1.451.463,00 грн та останній місяць – 1.451.466,98 грн».
Тобто, віддати бюджетні грошики держпідприємство згодне.
Я запросила в них договір, акт виконання робіт «Асінктон Строєм» та документи, які вони подавали суду.
Відмовили, покидьки.
Я поскаржилася керівнику Дніпропетровської обласної військової адміністрації Лисаку Сергію Петровичу (бо «Дніпро – Західний Донбас» підпорядковується облдержадміністрації) – і що?
Пришла відповідь за підписом Юрія Яндульського з одного речення, де пише, що відповідь додається, а в двох додатках – два листи.
Один – від керівника департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ДніпроОВА Пруденка, який наводить неправильний номер судової справи: 904/2772/24 замість 904/2773/24, і пише, що держпідприємство «Дніпро – Західний Донбас» правильно зробило, що мені відмовило, але ось акт виконаних робіт та договір надати було б можливим, тому він туди написав.
Другий додаток – лист департаменту до ДМП ВКГ «ДЗД» з проханням надати мені копію договору і акту виконаних робіт.
Відповідь ДніпроОДА
Так а де відповідь по суті, чинуші? Де хоча б акт і договір?
Докладніше про «Дніпро – Західний Донбас»
Керівник підприємства Васілішин Сергій Нікандрович зробив майже ньютонове відкриття:
«Запитувана інформація, яку державне підприємство зобов’язане надавати за запитами, Законом не передбачена».
Відповідь за підписом Сергія Васілішина
О як! Закони України на «Дніпро – Західний Донбас» не розповсюджуються!
І я знаю, хто його цьому навчив – Васілішин Роман Никандрович!
Рідний брат, якого СБУ розшукує за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
Ось яку книжку Никандрович написав (у співавторстві):
Скрин з сайту МВС про розшук Васілішина Романа Никандровича
А ще – редагував проросійський інтернет-ресурс «Контрольный выстрел».
Звичайно, чинуші, родичів таких достойників від українських журналістів тільки й захищати!
Чи був той договір?
І головне: у Prozorro згадуються лише дві закупівлі, коли Держпідприємство «Дніпро – Західний Донбас» щось закупало у «Асінктон Строя», але обидві разом вони становлять суму до 400 тис. гривень.
То звідки тоді заборгованість на більш ніж 8 мільйонів, і чи є той договір законним?