Сьогодні 104-а річниця Соборності України

Григорій Давиденко 22.01.2023 707
Що таке соборність та Акт Злуки? Що варто знати про День Соборності? |  Explainer - пояснюємо новини
          День Собо́рності Українисвято України, яке відзначаємо щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році (на фото). Це величне свято усього Українського народу, котре явило світу давню, ще з часів Руси, Козацької України вільну демократичну державу.

Офіційно після відновлення Незалежності в Україні День Соборності відзначаємо з 1999 року.

       За Вікіпедією, свято встановлене в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].

    Цього дня також згадуємо іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — ухвалення IV Універсалу Української Центральної ради, яким проголошувалася повна незалежність Української народної республіки. ЦІкавий допис з нагоди Свята єднання українців у власній державі оприлюднив у соцмережах народний депутат, ексголова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович:    

     - Двадцять друге січня - це День першої незалежності, проголошеної у 1918. 22 січня - це День Соборності, коли українці у 1919 з власної волі об‘єдналися в одній країні.

Пам‘ятаймо цю дату, бо триває наша збройна боротьба за незалежність і соборність, наша столітня війна з росією.
Як це було сто років тому, дивіться у двох серіях фільму «10 Днів незалежності» про 22 січня.
        Дуже цікаві результати дослідження. Найважливіші, для мене особисто:
Близько 73% українців схвалюють державне рішення про засудження СРСР, як зловісного джерела комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору.
Більшість українців (близько 59%) підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з рф/СРСР/російською імперією.
        Більше половини українців відзначають, що повномасштабний напад росії на Україну 24 лютого 2022 року став для них потужним стимулом переосмислити радянське минуле.
Абсолютна більшість респондентів відзначають, що питання історичної пам’яті та відповідної державної політики є важливими для них особисто.
      Ми робили все правильно, хоч тоді доводилося долати величезні перешкоди. Але крига скресла, а значить, українька весна і перемога неминучі.
День Соборності: як об’єдналися дві частини України | Серія 3
 
 
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ