Сьогодні вшановують святого апостола Андрія Першозваного

За матеріалами інтернет-видань 30.11.2023 235
Сьогодні вшановують святого апостола Андрія Першозваного

30 листопада - День вшанування пам'яті святого апостола Андрія Першозваного. Він був першим із 12-ти апостолів, кого Ісус Христос покликав до служіння.  Тому в православній традиції його називають Протоклітом (грец. Πρωτόκλητος) – Першозваним. Повідомила Православна Церква України.
Як наголошується, святий апостол Андрій віддано слідував за Господом протягом усього Його земного життя, а після воскресіння Христового разом з іншими апостолами-учнями прийняв Духа Святого. І за жеребом для проповіді отримав багато різних країн, серед яких були Віфінійські і Пропонтидські, з Халкидоном і Візантієм, Фракією і Македонією, що тягнуться до самого Чорного моря і Дунаю. Дійшов він з проповіддю аж до Скіфії і земель, на яких пізніше постане і наша Русь-Україна - до Криму, північного Причорноморʼя та Подніпровʼя. Сучасні дослідники дійшли висновку, що святий апостол Андрій мандрував Скіфією впродовж від 10 до 20 років. Було це у другій половині І століття після Різдва Христового.
За Переданням, завершуючи свою місію, апостол дійшов до Дніпра та пристав біля Київських гір, де пророкував, що на них засяє благодать Божа та з’явиться велике місто із багатьма церквами. Його пророцтво справдилося, адже на цих горах пізніше виріс золотоверхий Київ.
Як стверджують дослідники, у Києві в Успенському соборі Києво-Печерської лаври віками зберігався пояс апостола Андрія. Його довжина була одиницею вимірювання для зодчих майже до XVII ст. А на тому місці, де апостол поставив перший хрест, у 1212 році споруджено дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього.
Багато знущань, мук і скорбот зазнавав святий Андрій від язичників протягом усього свого життєвого шляху, але він невтомно ніс людям слово Боже, проповідуючи істину, звершуючи чудеса і засновуючи християнські церкви. Останнім місцем, куди прийшов святий апостол і де прийняв свою мученицьку смерть, стало грецьке місто Патри. Там його розіп’яли на хресті, який мав вигляд літери «X». Тому і до нашого часу такий хрест називається «андріївським».

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ