СПЕРШУ РОБОТА, А ВЖЕ ПОТІМ ЗНАННЯ МОВИ
У Німеччині зацікавлені у працівниках з України навіть з мінімальним знанням мови — урядовець
18 листопада
Вимушені переселенці з України (Фото)
У Німеччині вважають, що українці можуть опановувати мову не лише на мовних курсах, а й на роботі. Проте це можливо у тому разі, якщо роботодавці погодяться брати на роботу людей з мінімальним знанням німецької мови.
Про це сказав федеральний міністр праці Німеччини Губертус Гайль в інтерв'ю виданню Welt у суботу, 18 листопада.
Як зазначили у виданні, Гайль при цьому хоче «посилити тиск» на вимушених переселенців. Проте, за його словами, жорстких умов праці для вимушених переселенців не буде. Це питання обговорять з представниками німецького бізнесу в понеділок, 20 листопада.
За словами Гайля, те ж саме буде стосуватися 200 тисяч працездатних людей із інших країн, які наразі перебувають у Німеччині. Їх запрошуватимуть через коротші проміжки часу, щоб «підтримати на шляху до працевлаштування».
BBC додає, що Німеччина — лідер за кількістю прийнятих вимушених переселенців з України. Тимчасовий захист з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну отримали понад 1 млн українців. Натомість у Польщі, як додає BBC, наразі живе менш ніж 1 млн громадян України. Із серпня 2022 року, за даними різних досліджень, кількість зареєстрованих переселенців у Польщі зменшилася на понад 350 тисяч осіб, а в Німеччині за цей час зросла на 410 тисяч людей.
Серед основних причин переїзду українців із Польщі до Німеччини є «вищі заробітки та соціальні виплати, а також переїзд до друзів і знайомих».
У виданні зазначають, про те, що Німеччина «переманює» українців на роботу з Польщі, почали говорити ще до повномасштабного вторгнення.
«Схема тимчасового захисту для українців, запроваджена ЄС, фактично відкрила європейський ринок праці для українців, а німецькі механізми інтеграції дозволили безкоштовно вивчати мову і шукати роботу, за яку в Німеччині платять більше, ніж у Польщі», — додається у повідомленні.
З 1 липня 2023 року у Німеччині запрацювала нова програма Bürgergeld, спрямована на допомогу людям, яким складно знайти своє місце на ринку праці.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я