Створена база «чорних» реєстраторів та нотаріусів

За матеріалами інтернет-видань 02.11.2024 45
  Аграрії на Черкащині готуються до акцій протесту через «рейдерів в погонах»
   Днями команда NGL.media презентувала цікавий і корисний ресурс - зібрала в одному місці всі рішення про недобросовісних реєстраторів та нотаріусів за останні 8 років.
   Уявіть собі - у вас справа про рейдерське захоплення. Маєте прізвище реєстратора, який провів сумнівну реєстрацію, і хочете перевірити його background. Раніше це означало години копання в різних реєстрах, запити до Мін'юсту, очікування відповідей... А тепер? Заходите в базу, вводите прізвище - і перед вами вся історія "подвигів" цього реєстратора.
   Роман Радейко, голова секції АПУ в Асоціації правників України, сторінка ФБ.
   У цій базі 22, 5 тисяч рішень! І найцікавіше - більше половини всіх скарг припадає всього на 500 осіб. Тобто у нас є умовний "топ-500" найактивніших учасників схем з перереєстрації майна.
    Давайте я розкажу про кілька найцікавіших знахідок з бази. Ось, наприклад, історія реєстратора з Рівненщини. Працював собі начальником поліції, попався на "бурштиновій справі", отримав умовний термін. І що ви думаєте? Став державним реєстратором! І вже в новій якості примудрився отримати понад 130 скарг. Погодьтеся, цікавий кар'єрний шлях.
   Або ось ще один колоритний персонаж - реєстратор з Чернівецької ОДА. Він вирішив по-своєму боротися з московським патріархатом - почав самовільно додавати в реєстр записи про зв'язок релігійних організацій з РПЦ. Отримав за це блокування доступу до реєстру, але став місцевим героєм.
   А знаєте, який зараз новий тренд? Виведення майна з-під санкцій. Журналісти знайшли десятки випадків, коли майно підсанкційних осіб раптово "переписувалось" на нових власників. Особливо цікава історія з активами медведчука та Новинського - там цілий детектив можна писати.
   База працює на платформі Pinpoint. Можна шукати за прізвищами, адресами, датами, комбінувати різні параметри. Наприклад, якщо вас цікавить конкретна вулиця - беріть її назву в лапки і додавайте прізвище реєстратора. Хочете виключити якісь результати - ставте мінус перед словом.
   А ще база показує цікаву динаміку. Пік порушень припав на 2020-2021 роки. Потім почалося повномасштабне вторгнення, реєстраційні дії призупинили - і кількість скарг різко впала. Але зараз з'явились нові типи порушень - особливо пов'язані з підсанкційним майном.
   Окремо хочу відзначити "рекордсменів". Є реєстратори, на яких скаржились понад 100 разів! І що цікаво - деякі з них досі працюють!
   Для наших розслідувань це просто золота жила. Тепер можна легко:
- перевірити background реєстратора чи нотаріуса;
- виявити типові схеми в конкретному регіоні;
- знайти пов'язаних осіб;
- відслідкувати , як розвивалась певна схема.
   Дана база буде корисна для юристів та адвокатів, які працюють у сфері протидії рейдерським захопленням чи захисту у сфері нерухомості.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ