Суд першої інстанції виніс вирок 29 вересня. За словами адвоката Наумова Мілана Петровича, сторона захисту буде оскаржувати це рішення.
«Ми вважаємо (як сторона захисту – ред.), що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що ми вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії», – заявив Петрович.
Адвокат підкреслив, що наразі також очікується рішення Апеляційного суду Нишу щодо запиту України про екстрадицію у справі Андрія Наумова.
Раніше Вищий суд міста Ниш відхилив запит України про екстрадицію Андрія Наумова, який перебуває під вартою в Сербії з червня 2022-го року.
Наумова заарештували 7 червня минулого року, коли він намагався потрапити з Сербії до Північної Македонії.
Сербська поліція оголосила, що гроші та діаманти, які були знайдені під час огляду автомобіля, «ймовірно походять від злочинної діяльності», після чого Наумову висунули звинувачення у відмиванні грошей у Високому суді в Ниші.
На суді Наумов заперечував звинувачення слідства і стверджував, що це його особисті гроші.
Наумов – фігурант низки журналістських розслідувань про контрабандний імпорт та корупційні схеми на митниці. Ще у статусі начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ він фігурував у розслідуванні журналістів «Схем» про набуття елітного майна, неспівставного з офіційними доходами держслужбовця.
Також «Схеми» розповідали, що напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну – а саме 23 лютого – Андрій Наумов виїхав за кордон.
Ексгенерал СБУ Наумов отримав в Україні другу підозру, поки перебуває за ґратами у Сербії
В Україні Наумову оголосили дві підозри – «у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у зловживанні владою або службовим становищем» та у шахрайстві і завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень. Нині у Сербії також на розгляді питання щодо його можливої екстрадиції в Україну.
Радіо Свобода.