
Олексій Гарань Професор НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи"
Оригінал на НВ
Четвертого листопада британсьиій The Economist опублікував результати опитування міжнародної кампанії GlobeScan, проведеного у 30 країнах світу (в кожній країні опитували по 1000 респондентів). У середньому 54% опитаних бажають перемоги Україні і лише 20% – росії. (в кожній країні опитували по 1000 респондентів). У середньому 54% опитаних бажають перемоги Україні і лише 20% – росії.
Щоправда, прихильники росії переважають у 5 важливих країнах Півдня: Єгипет, Індія, Індонезія, Саудівська Аравія, В'єтнам. Але в 25 країнах перевагу мають ті, хто підтримують Україну. І хоча Бразилія, Мексика, Південна Африка офіційно утримуються, або навіть в чомусь підігрують москві – більшість опитаних в цих країнах бажають перемоги Києву!
До речі, згідно з аналогічним опитуванням GlobeScan 2023 року (розповсюдженому в Україні Фондом "Демократичні ініціативи") , більшість мешканців (7 з 10) з 30 країн і територій, окрім Мексики, хотіли, щоб їхні уряди підтримали Україну. Тож нинішнє опитування не є несподіваним.
Ще консолідованішою є цьогорічна відповідь на питання, хто має бути світовим лідером: США чи Китай. Середній результат 59% проти 22%. Парадокс в тому, що прихильники Китаю мають більшість в Єгипті та Саудівській Аравії (які спираються на американську військову допомогу!), а також в країні-члені НАТО – Туреччині. Але в Індії 79% хочуть бачити лідером США, а не Китай, так само як і в Мексиці, Бразилії і ПАР.
То ж хто б не переміг на виборах в США, навіть Дональд Трамп, як це і сталося, він мусить враховувати віру в американське лідерство, як і бажання підтримувати Україну.
Новини Дніпропетровської області , надзвичайні події районів і громад ОТГ Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні, сільські новини та інформація про коронавірус, останні аграрні і кримінальні повідомлення - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".
Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації. Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на газету "Фермер Придніпров'я"