Таки доведеться працювати до останнього. Може що й до останнього подиху
Українців знову попередили, що пенсій на всіх не вистачить
Через складну демографічну ситуацію в Україні держава не зможе забезпечувати громадян високими пенсіями в майбутньому.
Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в етері телеканалу "Еспресо".
За її словами, солідарна пенсійна система, яка діє в Україні, буде й надалі гарантувати виплати, але їх розмір буде значно меншим, ніж очікують багато людей.
"Солідарні пенсії будуть, це гарантія від держави. Але солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах – це мінімальна гарантія, а якщо людина хоче собі високу пенсію, то вона здійснює накопичення під час життя", – зазначила Марчак.
Вона підкреслила, що в деяких країнах, наприклад, у США, солідарних пенсій взагалі не існує, і люди змушені самостійно дбати про своє майбутнє на старості.
"В Україні ми маємо побудувати три елементи пенсійної системи: солідарні пенсії вже є... Крім того, нам треба починати роботу над запровадженням загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи, бо демографічна ситуація у нас вже зараз дуже критична. У нас сьогодні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. Надалі ситуація, скоріше за все буде погіршуватися", – пояснила посадовиця.
Зважаючи на це, Марчак закликала українців вже зараз почати відкладати додаткові кошти на пенсію, а також готуватися до того, що їм доведеться працювати довше, ніж попереднім поколінням.
"Тому перше – здійснювати накопичення для самого себе, навіть поки немає ще накопичувальної обов'язкової системи, накопичувати на свій власний рахунок",– порадила заступниця міністра.
"Друге – ми маємо бути країною активного довголіття. Тобто ми маємо бути зацікавлені і маємо бути спроможні працювати так довго, як ми зможемо. Загальний пенсійний вік в Україні сьогодні коливається від 60 років до 65. Часто ми маємо ситуацію, коли люди достроково виходять на пенсію. Але, як суспільство, ми маємо готуватися до того, що кожен з нас заробляє собі на життя, є активним економічно, соціально, так довго, як може, і виходить на пенсію вже справді тоді, коли фізично не може себе забезпечувати", – додала вона.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я