Тарифні війни США та Китаю поки що впливають на ринки агропродукції
На фондових ринках продовжуються спекулятивні стрибки на 2-4%, викликані чутками про можливе зупинення «божевільних» тарифів. Проте вчора Трамп оголосив про введення додаткових 50% мит для Китаю, що на тлі можливої відповіді з боку Китаю та ЄС знову знизило фондові індекси та ціни на нафту.
Індекс Dow Jones у підсумку впав на 0,84%, S&P 500 - на 1,57%, а високотехнологічний Nasdaq – на 1,95% на очікуваннях загострення торгової війни з Китаєм.
Трамп заявив, що якщо Китай не скасує 34% мито, введене у відповідь на тарифи США, то на китайські товари введуть додаткове 50% мито, а загалом воно сягне 104%. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь на погрози Трампа та зазначив, що «погрози підвищити тарифи для Китаю – це помилка США, тому Китай продовжить свою боротьбу».
Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent з понеділка впали на 4,1% до 62,9 $/барель (-18,4% за тиждень), а на американську WTI – на 4,6% до 59 $/баррель (-20%) та продовжать падати на очікуваннях загострення торгової війни, економічної кризи та зниження попиту на енергоносії.
Ринок сирої нафти залишається під тиском новин з Саудівської Аравії, яка заявила про зниження своїх флагманських цін на травневі поставки нафти клієнтам на 2,3 $/барель, що стане найбільшим зниженням останніх двох років.
Варто зазначити, що біржові котирування на аграрні товари поки залишаються стабільними, оскільки трейдери сподіваються, що «тарифні війни» вдасться зупинити. У Конгресі вже 10 республіканців готові разом з демократами проголосувати за заборону для Трампу на введення мит. Проти політики тарифів виступають окремі представники оточення Трампа, зокрема Ілон Маск, але його вже видалили з Білого дому.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я