Технічна документація на землю

За матеріалами інтернет-видань 16.05.2025 103
Технічна документація на землю

Бюрократія в нашій державі – це традиція, і кожен хто наштовхується на перепони повʼязані з вирішенням земельних питань вже добре знає скільки «кіл» потрібно пройти, щоб отримати бажаний результат.

 

Сьогодні ми поговоримо про різновид документації із землеустрою, який дозволяє врегульовувати велику частину питань пов’язаних із оформленням права на земельну ділянку та подальшого її використання.

 
 
 

Перше про що поговоримо – це саме про приватизацію земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості.

 

Зміни до Земельного кодексу України Закон України, які відбулись на підставіЗакону України №1423-IX (або як ми його знаємо за новинами земельного законодавства – 2194) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», дійсно спростив речі, які раніше були неврегульовані.

 
 
 

Отже, якщо раніше з метою приватизації земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості необхідно було отримувати дозвіл сільської, селищної ради, то з урахуванням змін, відповідно до ч.1, ст.118 Земельного кодексу України громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

 
 
 

До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення.

 

Тобто починати треба з замовлення документації у відповідного розробника, а вже після внесення відомостей до Національної кадастрової системи звертатись до сільської, селищної, міської ради з клопотанням про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність.

 
 
 

Важливо звернути увагу, що ст.55 Закону України "Про землеустрій" визначає, що технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється без надання дозволу, у разі передачі у власність чи користування земельної ділянки державної чи комунальної власності, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано. Така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку.

 

Враховуючи такий стан речей, механізм приватизації земельних ділянок під житловими будинками дійсно став простішим.

 

Розроблена технічна документація щодо встановлення меж є одним з документів, який дає можливість отримати витяг із Державного земельного кадастру (витяг з ДЗК). 

 
 
 

Основною метою виготовлення технічної документації по встановленню меж, як видно з її назви, є визначення на місцевості меж (іншими словами кордонів) земельної ділянки. Точне визначення меж важливе, серед іншого, для правильного встановлення огорожі земельної ділянки.

 

На підставі даних кадастрової зйомки, інженер-землевпорядник, під час розробки такої технічної документації, складає кадастровий план земельної ділянки з відповідними координатами поворотних точок, визначенням складу угідь, власників суміжних земельних ділянок, відомостей про обмеження у використанні земельної ділянки, тощо. До складу технічної документації також входить обмінний файл XML.

 
 
 

Крім безпосередньо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки, технічна документація також обов'язково складається у наступних випадках:

 

внесення до державного земельного кадастру даних про ділянки, право власності щодо яких виникло до 2004 р. (є рожевий Державний акт), але які не мають кадастрових номерів. Дивіться порядок присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці через технічну документацію щодо встановлення меж;

 

у випадку наявності присвоєного раніше кадастрового номеру, але за відсутності даних щодо земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;

 

присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, документи на яку не оформлювались раніше, але на якій є житловий будинок та інші об'єкти нерухомості, право власності на які зареєстровано у встановленому порядку (нещодавно законодавці відновили таку можливість). Дивіться порядок приватизації земельної ділянки під житловим будинком;

 

для виправлення недоліків (технічних помилок) щодо невірно визначених меж (координат), накладень (перетину) з іншими ділянками та виправлення інших технічних даних щодо земельної ділянки.

 
 
 

Вказані вище випадки необхідності складання технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки сформувалися здебільшого після набрання чинності Законом України «Про державний земельний кадастр» та покликані вирішувати питання наповнення Державного земельного кадастру інформацією про земельні ділянки.

 

 

Земельний фонд України

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ