Тільки до Іллі добрі рої, а по Іллі повісь роя на гіллі
Сьогодні Православна церква України вшановує Святого Іллю. Його вважають одним із найбільших пророків Старого Заповіту. Він жив майже три тисячі років тому, приблизно за 900 років до народження Ісуса Христа.
За переказами, коли майбутній пророк народився, його батько побачив видіння, що достойні мужі вітали дитину, пеленали його вогнем і годували полум’ям. Своє життя Ілля присвятив служінню Богові, жив здебільшого у пустелі, постив та молився. За свою службу на славу Бога був живим узятий на небо у вогненній колісниці.
Слід відзначити, що пророк Ілля є шанованою особою не лише у християнстві, але й у юдаїзмі та ісламі.
Під час свого життя Ілля ревно боровся з ідолопоклонниками, являв чудеса і неймовірну силу молитви, що свідчили про велич Божої сили. Силою молитви він керував навіть природними стихіями.
Наші предки здавна шанували пророка Іллю: за літописними даними, в Києві ще за чотири десятиліття до офіційного Хрещення України-Руси у 988 році існувала церква на честь святого Іллі. Також відомо про Іллінський храм, який був зведений рівноапостольною княгинею Ольгою, бабусею князя Володимира Великого.
Раніше у народі казали, що після 2 серпня люди перестають купатися у річках та озерах, нібито «Ілля воду остудив», «До Іллі мужик купається, а з Іллі з водою прощається».
- Тільки до Іллі добрі рої, а по Іллі повісь роя на гіллі.
- До Іллі сіно і під кущем сушать, а після Іллі й на кущі не сохне.
- До Іллі хмари ходять за вітром, а з Іллі - проти вітру.
- На Іллі до обіду літо, а після обіду осінь.
- На Іллі новий хліб на столі.
- Як прийде Ілля, то наробить у полі гнилля.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я