
Дмитро Тузов Політичний оглядач, журналіст, блоги "УП".
Особа, яку звати Кирило Дмітрієв, є новим фаворитом російського диктатора путіна. Кирило Дмітрієв – генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій, російський функціонер, на якого накладено санкції США. За даними The Insider, Дмитрієв, окрім РФПІ, входить до наглядових рад "Газпромбанку", "Ростелекому", "Алроси", "Транснафти" та РЖД.
Але вміє розмовляти з американцями однією мовою буквально і мовою бізнес-інтересів, зокрема. І має західний бекграунд – працював в інвестиційному банку Goldman Sachs в Нью-Йорку і в консалтинговій компанії McKinsey & Company в Лос-Анджелесі, москві та Празі. А ще, що думаю, важливо для путіна – уродженець Києва і працював керівником фонду українського олігарха Віктора Пінчука. Крім того, українські медіа нагадують, що нинішній фаворит путіна був причетним до будівельної афери в Києві під назвою "Олімпік парк". Переговірник путіна наслідив й в Україні.
Звісно, ми не знаємо, які саме пропозиції привіз "гонець" від путіна Дональду Трампу. Він схиляє президента США до геополітичного кульбіту, у якому США пересунуть свою ігрову фішку на поле росії. Дональд Трамп просить не називати путіна різними негарними словами. Тож лише факти: офіцер КГБ й екс-керівник російської служби ФСБ (це ж факт, а не емоційно забарвлена лексика) путін демонструє неабиякий цинізм, обираючи собі нового фаворита. Кіріл Дмітрієв не просто має західну освіту. Він родом з Києва, але тепер працює на російського "не диктатора" (за класифікацією Білого дому). Тож тепер путін збирається вбивати українців за допомогою цього вихідця з України. Методи КГБ не змінюються.
Ймовірно, путін пропонує перспективи необмежених комерційних, ресурсних й геополітичних переваг для Америки і особисто самого Дональда Трампа від співпраці з росією. Певно, досвідчений КГБіст путін дуже добре знає, на які кнопки у діалозі з Трампом слід тиснути і готовий викотити перед американським президентом все – від запевнень у тому, що росія подарує США всі свої рідкісноземельні метали до геополітичної переорієнтації з Китаю на США. Думаю, російський лідер може пограти спільно з Сі Дзіньпінем у цю гру, яка на мові російських і китайських спецслужб та їхніх керівників називається "розвести лоха". Чого не зробиш, аби переграти Америку як світову суперсилу й ізолювати її за двома океанами у вигляді регіонального лідера на півночі Америки! Локалізація США, на мою думку, є одним із пунктів плану з переділу світу на користь китайсько-російського блоку.
Нам невідомі деталі російських пропозицій американському президенту. Але що точно нам відомо – так це те, що посланець путіна – Кіріл Дмітрієв на майданчику американських медіа говорив про те, що росія і його патрон (путін) хочуть встановлення довгострокового миру в Україні. Дуже показово, що ці слова посланця путіна супроводжувались (мабуть, для переконливості) ударами росії по цивільним кварталам українських міст.
Представник путіна Дмитрієв в США повторював мантри свого шефа про бажання встановити "мир" в Україні. Єдине, чого не сказав Дмитрієв – це те, що мається на увазі саме "русскій мир" в Україні, ціна якого давно відома і всіляко повторюється путіним: це знищення держави Україна і запис вцілілих і відносно лояльних до росії українців до складу "російського народу".
Наслідки російського обстрілу цивільного населення України у місті Кривий ріг, 4 квітня 2025 року, фото з мережі Інтернет.
Це така, паралельна "дипломатія" кремля – говорити про мир ротом свого посланника в США і вбивати людей балістичними ракетами в Україні. путін сподівається, що така "синергія" дозволить йому завершити війну на власних умовах. Тож не дивно, що росія б'є по українським містам саме в той час, коли її представник Кіріл Дмітрієв озвучує в ефірі американського телеканалу російську дезінформацію про те, що росія прагне миру.
Питання до Дональда Трампа
У зв'язку із цим я маю питання до американського президента Дональда Трампа: чи це саме той "мир", у плані якого – фізичне знищення держави Україна і вбивство українців? Адже, за задумом російського лідера Владіміра Путіна, саме такий "мир" має запанувати над згарищем захопленої росією України. Про такий формат "миру", який, насправді є формою воєнного геноциду українців домовляється Америка з росією? Через своїх спецпосланців – Стіва Віткоффа, який возить подарунки Дональду Трампу й Кіріла Дмітрієва, який озвучує пропозиції путіна?
Американці, пам'ятайте: ваша країна сприяла роззброєнню України!
Думаю, що на тлі цих сумних роздумів, українці просто зобов'язані нагадати світові, що свого часу, у 1994 році Україна повністю відмовилась від ядерної зброї, яка лишалась з часів СРСР на її території. За сприяння США було підписано Будапештський меморандум, згідно якого США і Великобританія надавали Україні "assurances", а росія – гарантії у питаннях поваги, забезпечення державного суверенітету України та її територіальної цілісності. Дуже не зайве у часи, коли росіяни вбивають людей, в тому числі – дітей і жінок в Україні, нагадати, що у 2010 році діюча тоді адміністрація США примусила Україну передати росії й Америці запаси високозбагаченого урану. Чим було відрізано можливість для України створити зброю стримування на випадок вторгнення росії.
Наявність таких засобів була би найкращою гарантією миру для України й унеможливило б війну, яку у 2014 році розв'язала росія. Як тепер зрозуміло, оборонний потенціал України був би значно кращою гарантією безпеки, аніж залежність від зміни президентів в Овальному кабінеті США. Так, Україну було роззброєно за участі США. І світ має це пам'ятати. Коли за спиною України керівники США і росії вирішують її подальшу долю і перспективи співпраці та геополітичних комбінацій, які, найімовірніше, завершаться таким же провалом, як і Будапештський меморандум.
Новини Дніпропетровської області , надзвичайні події районів і громад ОТГ Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні, сільські новини та інформація про коронавірус, останні аграрні і кримінальні повідомлення - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".
Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації. Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на газету "Фермер Придніпров'я"