ТРАМП ТО ХОЧЕ ЯКОМОГА ШВИДШЕ ЗАКІНЧИТИ ВІЙНУ В УКРАЇНІ, ОДНАК ЦЕ МАЛОЙМОВІРНО

За матеріалами інтернет-видань 25.11.2024 47

 

Катерина Гірник   Понеділок 25.11.24

Глобальна обстановка у світі змінилася з часів минулого президентства Трампа і є менш сприятливою до його стилю укладання угод.

Трампу буде складно втілити в життя свої плани стати миротворцем / фото REUTERS

Трампу буде складно втілити в життя свої плани стати миротворцем / фото REUTERS

Новий президент США Дональд Трамп ще за часів свого першого президентського терміну вважав себе майстром переговорів і прагнув укладати угоди з супротивниками США по всьому світу. Тепер, як вважають обізнані з ним чиновники, він планує зробити це знову, домігшись закінчення війни на Близькому Сході, а також в Україні.

Однак, як зазначає Politico, стати миротворцем Трампу буде не так і просто. Навіть у свій перший термін Трамп зазнав невдачі в спробах досягти успішних угод з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

"За чотири роки, що минули відтоді, як він залишив Овальний кабінет, світ змінився, причому змінився так, що йому доведеться зіткнутися з набагато жорсткішою міжнародною обстановкою, ніж минулого разу, яка робить малоймовірним, що війни в Україні та на Близькому Сході закінчаться найближчим часом", - зазначає видання.

Плани закінчити війну в Україні

Так, Трамп уже зіткнувся з перспективою порушити одну зі своїх головних передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні "ще до того, як стане президентом". Пізніше він заявив, що зробить це "за 24 години", оголосивши про припинення вогню, а потім уклавши угоду, в якій Україна поступиться частиною території і майбутнім членством у НАТО в обмін на мир.

Однак, як зазначає Politico, будь-яка така угода вимагає, щоб лінія фронту була стабільною, тому в телефонній розмові з Путіним Трамп попередив його про неприпустимість ескалації.

"Натомість російський президент вчинив навпаки: він продовжує нарощувати сили на південному сході України, вочевидь, готуючись до нового наступу, а за останній тиждень Путін завдав кілька найбільших за останні місяці ракетних ударів по Україні", - пише видання.

Як зазначає Politico, ні Путін, ні українці поки що не йдуть на угоду з Трампом. Тим часом, у лавах республіканців, як і раніше, багато прихильників України, включно з майбутнім держсекретарем Трампа, сенатором Марко Рубіо. Якщо їхню думку враховуватимуть, Трамп, можливо, не захоче починати своє президентство з демонстрації слабкості, просто здавши значну частину України Путіну.

Відносини з Північною Кореєю

Крім того, Трамп також не може розраховувати на будь-яку угоду з роззброєння з Північною Кореєю. Як зазначає Politico, у свій перший термін Трамп мав досить тісні стосунки з лідером КНДР Кім Чен Ином. Однак зараз Кім значно просунув свою ядерну програму, а також уклав нову військову угоду з Росією, яка зробила Пхеньян менш залежним від допомоги США.

Кім отримує від Росії продовольчу допомогу, гроші та нафту - і, ймовірно, військові технології, - які раніше можна було отримати тільки в рамках угоди з Вашингтоном.

Трамп і війна в Україні

Business Insider писав, що мирні переговори між Україною і Росією можуть відбутися вже 2025 року, однак вони можуть виявитися "крихкими", якщо обраний президент США Дональд Трамп не підкріпить їх гарантіями безпеки України.

А як писав WP,Трамп може погодитися на погану угоду щодо України, прагнучи закінчити війну якомога швидше.

Отож Трамп може погодитися на швидку, але погану угоду з Росією

Поразка України стане поразкою Заходу.

Трамп обіцяв домовитися з Москвою та Києвом / фото REUTERS

Трамп обіцяв домовитися з Москвою та Києвом / фото REUTERS

Наразі Україна та Росія йдуть на ескалацію, щоб отримати більшу перевагу на фронті до вступу Дональда Трампа на посаду президента Сполучених Штатів Америки.

Як пише The Washington Post, політик обіцяв швидко завершити війну в Україні, а обраний ним віцепрезидент Джей Ді Венс припускав, що угода між країнами може передбачати створення "демілітаризованої зони". Тим часом європейські прихильники України демонструють ознаки втоми.

На думку журналістів, небезпечним є те, що Трамп може погодитися на погану угоду, прагнучи довести війну до завершення якомога швидше: 

"Перемир'я, яке ратифікує фактичне розчленування України і залишить українців розчарованими і зрадженими їхніми західними прихильниками, винагородить агресію Путіна і заохотить його до нових актів агресії".

Іншою небезпекою є те, що відмова Заходу від України або угода, яка призведе до неприйнятних територіальних втрат, покажуть іншим диктаторам, що рішучість Заходу має "термін придатності".

"Україна, яка залишиться зі шматком своєї східної території під російською окупацією, рівнозначна поразці - як для України, так і для Заходу. Під час президентської кампанії пан Трамп багато говорив про поспішне і погано сплановане виведення військ адміністрації Байдена з Афганістану, яке, за словами Трампа, продемонструвало світові американську слабкість. Відмова від України після майже трьох років єдиного американського та європейського фронту стала б таким же сигналом", - йдеться у статті.

План Трампа

Новообраний американський прездент не озвучував деталі свого "мирного плану", однак у західних ЗМІ з'являлися повідомлення, що він допускає територіальні поступки з боку українців. 

Київ виступає за справедливий мир та налогошує, що ніколи не відмовиться від своїх територій.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ