Триває збирання врожаю озимого ріпаку в Tekom Agro Group
За матеріалами інтернет-видань
15.07.2025
103
За словами директора ТОВ "Ясні Зорі" Юрія Хмельницького, в усіх трьох відділеннях агрооб'єднання, на півночі Одеської області, в Подільському районі необхідно обмолотити майже 4000 гектар під цією культурою. Для цього заздалегідь підготовлено всю техніку, залучену до збирання врожаю: комбайни, жниварки, транспорт для перевезення зібраного насіння.
Ми чітко прорахували логістику, з кожного поля - до наших елеваторних потужностей, аби не втратити жодної години — збирання врожаю ріпаку потребує максимальної оперативності, - наголошує Юрій Хмельницький.
Збирання врожаю - кульмінація вирощування будь-якої культури. І коли заходить комбайн в поле, це той етап коли нам стає зрозумілим, як підбір технології, вибір гібридів, перебіг вегетації, погода та інші умови і чинники вплинули на врожайність і, таким чином, на економічну ефективність нашої роботи. На декотрих масивах, по нашому відділку, стручки рослин демонстрували різні ступені стиглості на час збирання врожаю. Прийнято рішення щодо доцільності десикації посівів ріпаку. І ця, своєчасно проведена операція, дала нам змогу прискорити та вирівняти дозрівання стручків, тобто зробила цей процес більш синхронним. Всі спеціалісти відділення, які задіяні в жнивній кампанії, працюють чітко дотримуючись усіх правил та вимог протипожежної безпеки в полі, - говорить керуюча відділенням Дібрівка ТОВ "Ясні Зорі" Ольга Шевчук.
Лінійний агроном відділку Павло Глушко зазначає, що на всіх полях зерно ріпаку різних гібридів готове до збирання - перебуває у фазі повної стиглості.
Як бачимо насіння має синьо-чорний колір, тверде та шелестить, якщо потрусити стручок. Зараз обмолочування проводимо за вологості насіння 7,6%. Під час обмолоту уважно стежимо, щоб насіння не пошкоджувалось, тому що під час зберігання його якість буде погіршуватись. Також для запобігання втрат контролюємо роботу жатки з ріпаковим столом і слідкуємо, щоб був рівномірний рух комбайнів. В жниварках налаштовано максимально низький зріз, аби повністю підібрати всі стручки, зокрема і ті, що розташовані на нижніх ярусах, - додає фахівець.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ