Царичанський суд дав могилівському голові В. Дружку 4 роки, без доказів вини
Ні для кого не є секретом, що монополісти газового ринку взимку, в період холодів, систематично «викручують руки» різним установам для підвищення вартості блакитного палива. Таке вимушене підвищення, до укладеного раніше договору, виконком Могилівської сільської ради та ТОВ «Кастум» зі Львова погодили 28 грудня 2020-го. Врахували тодішні ціни - 8,75 грн за м. куб. Могиляни діяли навіть ощадливіше, ніж Державна судова адміністрація у Чернігівській області, яка тоді ж погодила газівникам-вимагачам із «Чернігівгаззбуту» аж 9, 5 гривні за куб.
Проте прокуратура Дніпропетровської області угледіла в цьому «зловживання владою і службовим становищем» могилівським сільським головою Валерієм Дружком, і звернулася до суду.
Після більш ніж дворічного розгляду справи суддя Царичанського районного суду Любов Бабічева 5 лютого визнала В. Дружка винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України, і призначила покарання - 4 роки позбавлення волі, зі штрафом 700 неоподатковуваних мінімумів (11 900 грн.). З цим вердиктом В. Дружко не погодився і подав апеляційну скаргу. А «Фермеру Придніпров’я» пояснив:
- Коли б виконком не підписав змін до договору, обидві Могилівські школи і дитсадки залишилися б у холодному січні 2021-го без опалення, кількасот учнів не навчалися б. Жодного доказу моєї «вини» у справі немає. До того ж працівників ТОВ «Кастум» навіть не залучили до справи! Переконаний, ця сфабрикована «газова справа» пов’язана із завданням царичанського прокурора Євгена Михайлова – забрати в Цибульківському старостаті 300 га сінокосів і пасовищ місцевих жителів, чому ми з депутатами протистоїмо. Ці 300 га незаконно передало ГУ Держгеокадастру у Д. о. невідомому нікому Олександру Юрчишину. За цим фактом, як і щодо 170 га Віталія Черв’яченка у Новопідкряжі, в червні 2021 р. порушені кримінальні провадження, обидві справи в судах.
Як відомо, власники корів у Цибульківці, Плавещині і Новопідкряжі в 2021-му провели масові протести проти «віджиму» їхніх сінокосів і пасовищ. І активно протидіють загарбникам.
- За підставною особою Юрчишиним стоять царичани, далі «кінці» йдуть, напевно, в обласну установу, - повідомив депутат Могилівської сільської ради, ветеран МВС Анатолій Калініченко. – Ми сказали прибульцям: «Хлопці, не рипайтеся, нічого вам тут не вкипить». Вони приїхали, але ми не дали їм відбити межі трактором. Люди збіглися, все перекрили. Потім вони знову прибули, почали труїти трави, щоб переорати. Знову злетілися фермери, власники корів. Цього разу ми конкретно попередили непрошених «гостей»: приїдете іще раз, спалимо всю техніку, як рашистську. Відтоді нікого й не було.
Вищі антикорупційні органи України досі не зацікавилися тим, що в одній, окремо взятій, Могилівській сільській громаді тривають суди одразу в кількох кримінальних справах, пов’язаних із масовим рейдерством землі селян, власників худоби. А сільського голову намагаються в будь-який, навіть тюремний, спосіб прибрати з посади. І не бачать зв’язку цих фактів між собою.
Завтра, 1 травня, Дніпровський апеляційний суд розгляне скаргу могилівського сільського голови Валерія Дружка на рішення Царичанського суду.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я