Цикадки, оленки, попелиці, п'явиці, черепашки зростають разом з озимими на ланах Дніпропетровщини
Головне управління Держпродспоживслужби повідомляє, що на початок травня агрометеорологічні умови задовільні для росту, розвитку озимих та ранніх ярих культур, а також для посіву пізніх ярих с/г культур. Стан посівів на даний час добрий.
- Втім, на цих посівах під впливом цих задовільних умов розвиваються шкідники та хвороби озимих культур, ярого ячменю, гороху та соняшнику.
Есперти зауважили, що за встановлення теплої погоди відбувається масовий переліт клопа черепашки на посіви зернових колосових культур. Переміщення комах у середину полів очікується найближчим часом.
- 36% обстежених площ посівів зернових колосових культур заселено червоногрудою п’явицею. Хлібними блішками заселено 65% обстежених площ посівів зернових колосових культур, пошкоджено у середньому 2,5% рослин, максимально - 5.
Злакові попелиці спостерігалися на 57% обстежених площ.
Триває відкладання яєць злакових мух. Ними заселено 74% обстежених площ посівів ярого ячменю.
- Цикадки заселили 51% обстежених площ посівів зернових колосових культур, на 10 п.с. налічено у середньому 1 екземпляр шкідника. Пошкоджено 1,5% рослин, максимально - 2.
Триває відродження та шкодочинність личинок великого ріпакового прихованохоботника на посівах озимого ріпаку. Заселено 41% обстежених площ посівів. Ріпаковий стебловий прихованохоботник - на 44% обстежених площ.
- Личинок ріпакового квіткоїда виявлено на 48% обстежених площ, оленка волохата шкодить на всіх обстежених площах посіву озимого ріпаку, заселено 2% рослин, пошкоджено 4,5% квіток (на крайових смугах), середня чисельність – 1 жук/росл.
На сходах соняшнику виявлено живлення піщаного мідляка та південного сірого довгоносика на посівах гороху. Середня чисельність жуків становить 0,3 екз./м², пошкоджено 2% рослин. Заселено всі обстежені площі.
- Розпочалось заселення посівів гороху гороховим зерноїдом. На даний час чисельність його незначна.
Також посіви уражено борошнистою росою - 35% обстежених площ посівів озимої пшениці, кореневі гнилі виявлені на 6% обстежених площ, уражено у середньому 0,5% рослин, максимально - 1%. Септоріозом уражено 30% обстежених площ.
Бура листкова іржа - на 18% обстежених площ посіву озимої пшениці. Бактеріозом коренів уражено 7% обстежених площ посівів озимого ріпаку.
- Пероноспорозом на посівах озимого ріпаку уражено 33% обстежених площ, у середньому – 2,5% рослин, максимально - 5%, з розвитком хвороби - 2%.
Альтернаріозом на посівах озимого ріпаку уражено 25% обстежених площ.
- Серед шкідників овочевих культур наявні хрестоцвіті блішки та колорадський жук.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я