За відсутність окопів біля Вовчанська наші воїни платять кров'ю

За матеріалами інтернет-видань 19.05.2024 607
За відсутність окопів біля Вовчанська наші воїни платять кров'ю
   Юрій Бутусов, військовий експерт, сторінка ФБ.
   Щодо наявності оборонних позицій у північній Харківщині
Питання та відповіді щодо проведених робіт:
1. Чи побудовані лінії оборони?
- Три лінії оборони будувались ВЦА навколо Харкова, значна кількість оборонних споруд створена, хоча лінії оборони не завершені в повному обсязі.
   Місто Вовчанськ - оборонні споруди, побудовані інженерними військами або іншими підрядниками у місті та на околицях... відсутні повністю.
   Відстань між Харковом та Вовчанськом - обладнані окремі позиції та вузли оборони.
   Бої йдуть зараз на лінії польових укріплень наших військ, які будували наші воіни, розгорнутих вздовж кордону, прориви ворога зупиняються на імпровізованих позиціях, де зариватись доводиться сходу.
2. Чому військові скаржаться на відсутність лінії оборони та чому наші війська, які ведуть боі, закопуються власними силами?
- Відео позицій, які показували по телебаченню як демонстрацію дій ВЦА, не відповідає умовам, які є на передньому краю. Планування оборони Харкова здійснене без урахування тактичної обстановки, і побудовані ВЦА лінії оборони не можуть використовуватись військами у цій битві. Перша лінія оборони будувалась у селі Липці, але чомусь у низині, під грядою висот, яка панує над селом, і у першу лінію оборони ця гряда висот чомусь не включена. Наші війська змушені обороняти село Глибоке та гряду висот перед Липцями, яка контролює кордон, оскільки здача висот призвела б до проникнення ворога у Липці та закріплення у забудові з подальшим просуванням.
   Взяття Липців дозволило б ворогу підтягнути артилерію і діставати до околиць Харкова. Панівна гряда висот прикрита лише польовими укріпленнями, які вирили самі солдати, але кількість та якість цих позицій недостатня відносно поставлених завдань. Тому більша частина позицій облаштовуються зараз, бо здавати рубіж Липці - Тернова для нас невигідно. Військові кажуть, що будувати першу лінію оборони усіма ресурсами треба було починати не далі ніж за 3-5 км від кордону, і цю лінію треба було б зробити глибокою, для забезпечення маневру в обороні. Очевидна дуже низька щільність мінування, міни не обмежують маневр ворога. Все це ворог добре бачить з дронів, так що інформація не секретна, а очевидна.
3. Яка якість оборонних споруд?
- Є значна кількість оборонних споруд, бліндажів та траншей, які якісно побудовані в тилу будівельниками, є якісні польові укріплення та вузли спротиву на кордоні, побудовані воінами. Але відсутній контроль якості та системність у обладнанні позицій у цілому по всій лінії. Перекриття траншей від навісного вогню та від скидів, маскування - ці питання у багатьох місцях недороблені. Великий дефіцит замаскованих позицій для артилерії, мінометів, бронетехніки, транспорту, що дуже обмежує маневр вогневих засобів та логістику.
   Таке враження, що планувальники не чули про дрони і не врахували це взагалі. Значна кількість будівельних матеріалів не була використана. Тому казати, що не будували конкретні об'єкти не можна, є чимало якісних бліндажів та глибокі траншеї, але до якості всієї ліній оборони є великі питання.
4. Чому не підготовлена оборона Вовчанську?
- Незрозуміло, чому стратегічно вразливий Вовчанськ не захищений оборонними спорудами. Адже місто мало бути підготовлено до оборони! Тут не було ні мін, ні надійних захисних споруд... Тільки польові укріплення на кордоні. Мінування також недостатнє.
5. Хто несе відповідальність?
- За оборону Харківщини свою долю відповідальності несуть:
Керівництво ЗСУ;
Командувач ОСУВ;
Командувач ОТУ;
Командири бригад;
Військово-цивільна адміністрація;
Ставка Верховного головнокомандувача.
   Усі ці органи та посадовці неодноразово казали про готовність до відбиття нападу, про побудову ліній оборони. Але у реальності ми пропустили ряд болючих ударів, які показали, що далеко не всі необхідні заходи здійснювались. Хто конкретно та в якій ступені має відповідати - потрібно розбиратись. Сподіваюся, що на третій рік війни Верховний головнокомандувач В. Зеленський та головнокоманодувач ЗСУ О. Сирський захочуть побачити, що з цього приводу радять стандарти НАТО, та проведуть аналіз попередніх дій за протоколом After action review, або післяопераційного аналізу. Бо ціна бігу по граблях керівників, які не бажають вчитись - кров багатьох україінських громадян.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ