«Експортне вікно» для української кукурудзи припадає на лютий–травень

За матеріалами інтернет-видань 08.04.2025 157
«Експортне вікно» для української кукурудзи припадає на лютий–травень

Ціни на кукурудзу в Україні залишаються відносно високими порівняно з глобальними, завдяки стриманим продажам з боку аграріїв та підвищенню котирувань на європейських ринках.

 

Протягом тижня експортні ціни на кукурудзу в портах Чорного моря знизилися на 2–3 $/т до 224–228 $/т або 10500–10550 грн/т, але деякі трейдери пропонують вищу ціну за великі обсяги та швидку поставку.

 

Темпи експорту кукурудзи з України у квітні різко знизилися, і за перший тиждень місяця експорт склав лише 270 тис т (у 5 разів менше, ніж за аналогічний період 2024 р), а загалом у сезоні сягнув 17,24 млн т, (на 16,7% менше, ніж торішні 20,13 млн т на цю ж дату) із прогнозованих 22 млн т.

 

Варто нагадати, що «експортне вікно» для української кукурудзи припадає на лютий–травень, а вже з червня на ринок вийде кукурудза з Аргентини (прогноз експорту 36 млн т) та Бразилії (44 млн т).

 

У 2024/25 МР (станом на 3 квітня) експорт кукурудзи з США виріс порівняно з попереднім сезоном на 30% до 35,6 млн т. До кінця сезону країні потрібно експортувати ще 26,6 млн т кукурудзи, тобто приблизно 5,5 млн т щомісяця, що посилить тиск на світовий ринок, особливо в разі скорочення поставок внаслідок введення Китаєм або ЄС мит у відповідь на дії США.

 

Травневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі CBOT у Чикаго вчора виросли на 0,9% до 182,85 $/т (+1,5% за тиждень), попри обвал фондових індексів на 10–12% та введення мит проти Китаю і Японії.

 

Декабрьські ф’ючерси торгуються на 8 $/т дешевше на очікуваннях збільшення площ сівби. Згідно з першим звітом NASS Crop Progress, станом на 6 квітня у США кукурудзою засіяно 2% площ, що відповідає середньому 5-річному показнику.

 

На біржі Euronext у Парижі, червневі ф’ючерси на кукурудзу вчора виросли на 1,2% до 212,75 €/т або 233,3 $/т (+0,8% за місяць), на тлі можливого введення мит на американську кукурудзу.

 

У США та країнах ЄС погодні умови та значні запаси вологи сприяють сівбі кукурудзи, тоді як  в Україні вкрай низький рівень вологи у метровому шарі ґрунту не дозволить збільшити посівні площі. Тож майбутній урожай значною мірою залежатиме від кількості опадів упродовж вегетації.

 

Початок світової кризи найближчим часом може призвести до падіння цін на товари, зокрема і зерно. Тому українським аграріям варто реалізувати запаси кукурудзи старого врожаю вже зараз, поки ціни на кукурудзу підтримує невизначеність з майбутнім урожаєм та очікування інфляційних процесів, що можуть посилитися внаслідок економічної кризи у США.

 

GrainTradeUA

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ