Тюльпанне дерево американське квітує в Ботанічному саду ДНУ

Марина Бабич 25.05.2023 486
Тюльпанне дерево американське квітує в Ботанічному саду ДНУ

Чимало прихильників природньої краси дочекалися розквіту тюльпанного дерева у Ботанічному саду ДНУ ім. О.Гончара. Це рослина із родини магнолієвих - Liriodendron tulipifera,   ліріодендрон  тюльпановий.
Квіти зеленувато - жовтого кольору нагадують бокали тюльпанів, мають невеликий аромат і вражають екзотичною красою.


Як зазначив знаний науковець, директор Ботсаду Анатолий Кабар, ця рослина родом з Північної Америки, досить поширена по всій території аж до Мексики. Із дерев-довгожителів.

"У Ботанічному саду ДНУ в 50-ті  роки висаджувалися такі дерева, але через 16 років, холодну погоду і  неправильний догляд вони загинули.  У 2003  році тюльпанне дерево  посадили я, Людмила Леонідівна Рузацька і Лариса Філь. Наш екземпляр був привезений із біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Є. Фальц-Фейна.
Його особисто передав Алім Францович Рубцов, видатний дендролог України. Згодом у 2006 році ми висадили ще два екземпляри із дендропарку "Тростянець", але на сьогодні вони ще не квітнуть", - розповів Анатолій Кабар.

Він додав, що тюльпанне дерево  у Дніпрі квітує  з 2014 року. Його ще називають "Пенсільванська тополя".  Бо воно може виростати до 40 метрів. Із магнолієвих є три види, які  досягають значної висоти: ліріодендрон китайський, ліріодендрон тюльпановий і магнолія загострена.

"Наше тюльпанне дерево у Дніпрі наразі сягає 15 м.  І буде ще рости. Я бачив у Київському ботсаду екземпляр заввишки метрів 25", - зауважив науковець.

За словами Анатолія Миколайовича, ці рослини не можна ніяким чином обрізати в зиму. Найменші рани перетворюються на морозобійні. І крону, і гілки не піднімають наверх. Лише  навесні допускається невелика обрізка.  Бо всі види родини магнолієвих її не переносять.  

"Бджоли  полюбляють тюльпанне дерево і різні жуки також. У нього ж багато тичинок і пилку. А деревина  використовується в Штатах як ділова,  для виготовлення меблів.
Забігайте, щоб побачити на власні очі це диво природи!"- прокоментував цвітіння дерева Анатолій Кабар.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ