У 2024-му УПГ зберегла від свавілля Держгеонадр 42 заповідні території

За матеріалами інтернет-видань 08.02.2025 109

   Перед тим як виставити ділянки надр на аукціон, Держгеонадра має отримати погодження Міндовкілля. Ми аналізуємо їхні координати — і якщо бачимо значну шкоду для природи, подаємо зауваження.

   За 2024 рік таких ділянок було аж 73! І по 42 із них міністерські чиновники прислухалися до наших аргументів і не погодили їхнє виставлення на торги. Це тисячі гектарів врятованих від видобутку торфу, піску й бурштину, ділянки лісів, боліт, прибережних смуг.

   Серед них — заплава річки Стубла біля Білівського та Новожуківського городищ, ділянки біля Рівненського заповідника та Нобельського національного парку.

   Активність з видобутку корисних копалин варто зосереджувати на орних землях, які потім можна відновити, а не на природних територіях!

   На жаль, Держгеонадра може виставляти на торги без дозволу Мінідовкілля ділянки, де колись проводилася геологічна розвідка — навіть якщо це було ще за радянських часів. Як наслідок, у минулому році надрокористувачам були продані дозволи на видобуток у Буші, Маковому болоті, Старовижівському заказнику.

   Бушу вдалося врятувати створенням заповідної території, а інші два дозволи прокуратура скасувала в суді.

   Щоб припинити ці плюндрування, було розроблено проєкт нового порядку надання дозволів, який зараз готується до погодження з іншими органами влади. Хочеться вірити, що пропозиції Української природоохоронної групи будуть враховані, а його затвердження не затягуватимуть.

   Ми вдячні чиновникам міністерства за їхню природоохоронну позицію і сподіваємось, що вона залишиться незмінною, навіть після зміни відповідального за надрокористування заступника міністра.

    Ми й надалі уважно слідкуватимемо за тим, що відбувається в цій сфері.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ