У 5 областях України шкідники вже пошкодили до 20% рослин соняшника
Агрономи фіксують масове поширення шкідників та хвороб на посівах соняшнику в Україні. Найбільше постраждали поля в Миколаївській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій та Херсонській областях, де шкідники вже пошкодили до 20% рослин. Паралельно розвиваються небезпечні грибкові захворювання, що може загрожувати врожайності культури.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Українські аграрії стикаються зі складним захистом посівів соняшнику, де спостерігається активне розмноження різноманітних шкідників. За даними обстежень, геліхризова попелиця, клопи та трипси вже заселили 18-51% перевірених площ, пошкодивши 2-7% рослин. У вогнищах масового розмноження, особливо в Миколаївській та Херсонській областях, рівень пошкоджень сягає 12-20%.
Окрему загрозу становлять ґрунтові шкідники – дротяники та гусениці совок, які в окремих регіонах пошкодили 2-4% рослин. У Херсонській області агрономи вже фіксують початок літу соняшникової вогнівки – виявлено відкладання яєць і перші гусениці, що пошкодили до 2% рослин із середньою щільністю 0,4 особини на рослину.
Паралельно з шкідниками посіви соняшнику стикаються з хворобами. На листках нижнього ярусу активно розвиваються септоріоз, пероноспороз, фомоз, альтернаріоз та іржа. У Рівненській області виявлено осередки фомопсису, а в Одеській – білої гнилі. Середній рівень ураження хворобами становить 2-10%, але в епіцентрах, зокрема у Кіровоградській (септоріоз) та Рівненській (альтернаріоз) областях, цей показник сягає 12-22%.
Фітопатологи попереджають, що поточні погодні умови – чергування дощів і спекотних періодів – сприяють інтенсивному розвитку грибкових захворювань. Це вимагає від аграріїв своєчасного проведення захисних заходів, щоб уникнути значних втрат врожаю.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я