У Дніпрі продовжуються скандали навколо яхт-клубу «Січ»
Але не більше. Маємо на увазі, що скандали тривають, свідомі і просто наділені здоровим глуздом не припиняють свєї боротьби за збереження самого Дніпра-річки і його прибережжя в районі житлового масиву Перемога, але ні влада як міська, так обласна, а також правоохоронні органи аніячого насправді не вживають, щоб зупинити уже безпрецедентне руйнування Славутича. Знищені дерева, завернення та засмічення русла головної річки України, незаконна забудова та приватні оборонні споруди - все це не зупиняється, неначе забудова яхт-клубу набуло характеру стихійного лиха, проти якого не встояти.
Редактор D1 17.01.2025 + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
Як не протестують, як не намагаються передусім мешканці житлового масиву Перемога і його набережної, ніхто досі й пальцем не поворушив, аби навіч злочинну наругу над Дніпром раз і назавжди звести нанівець. Мало, очевидно, познущалися над річкою, з якої п'є воду дві третини України, будуючи так звані моря-водосховища, так давайте ще й ось таким чином глумитися.
Останні роки яхт-клуб «Січ» у Дніпрі опинився в центрі численних скандалів, пов’язаних зі знищенням зеленої зони Набережної Перемоги, незаконною забудовою та навіть використанням оборонних споруд, які мали б захищати українських військових.
(Про це у програмі “Розтин влади” на Телеканалі D1)
Замість обіцяного благоустрою для мешканців району та спортивної бази для паралімпійців, ділянка на Набережній стала майданчиком для забудови. Незважаючи на масові протести громадськості та рішення судів, вирубка дерев та будівельні роботи тривають, завдаючи шкоди екології. Ключові моменти скандалу:
– Знищення сотень дерев під виглядом реконструкції.
– Передача землі в оренду яхт-клубу «Січ» на 20 років із сумнівними обґрунтуваннями.
– Використання фортифікаційних споруд, які призначалися для фронту, для зміцнення насипів клубу.
– Екологічні наслідки, через які місцеві жителі скаржаться, що річка перетворюється на болото.
– У мережі також з’явилася інформація, що для створення насипу використовували будівельне сміття з житлового будинку, зруйнованого російським ракетним ударом у 2023 році.
Плюс все це відбувається на шкоду гребному каналу, який тут існує ще з радянських часів - каналу, до речі, одному з найкращих в Союзі свого часу.
Попри всі скарги мешканців та розголос у ЗМІ, місцева влада ігнорує вимоги створити заказник для збереження зеленої зони.
Ситуація навколо яхт-клубу «Січ» демонструє, як рішення чиновників та забудовників впливають на екологію, права громади та моральні принципи., а також на дотримання чинного в Україні законодавства. І до речі - європейських вимог, які нині на нашому континенті сповідаються в інтересах збереження навколишнього середовища. Чи вдасться громадськості захистити зелену зону, залежить від їхньої активності та тиску на місцеву владу.
ТАК ЩО СКАНДАЛИ ПРОДОВЖУВАТИМУТЬСЯ І ТРИВАТИМУТЬ, БО "ТВОРЦІ" ЦІЄЇ БЕЗПРЕЦЕДЕНТНОЇ ЗАТІЇ ЯК ТІ КОТИ З БАЙКИ ГЛІБОВА, ЯКІ КОВБАСКУ НАМИНАЮТЬ, НЕМОВ І НЕ ПРО НИХ ЦЕ РІЧ
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я