У Дніпропетровській області чисельність саранових наразі в межах «економічного порогу шкодочинності»

За матеріалами інтернет-видань 25.07.2025 192
У Дніпропетровській області чисельність саранових наразі в межах «економічного порогу шкодочинності»

В Україні тривають заходи з локалізації та ліквідації осередків шкідників, зокрема перелітної (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium). Ці види здатні знищити до 100% зелених культур на своєму шляху, надаючи перевагу злаковим – передусім кукурудзі, просу, сорго й пшениці. В деяких областях вже працюють над обробкою полів. Детальніше – на інфографіці «Слово і діло».

 

 
Врожаї кукурудзи, проса, пшениці і сорго на півдні України – під загрозою через перелітну та єгипетську сарану.  Слово і діло зібрало дані Держпродспоживслужби по областях України, де і яким чином борються з сараною.

 

Найгостріша ситуація нині спостерігається на півдні та південному сході України. У Херсонській, Запорізькій діє особливий режим захисту рослин, а також проводяться цілеспрямовані заходи з локалізації та знищення осередків шкідників. В Одеській області фахівці завершили обробки полів і активізували моніторинг. Оголошено про знищення осередків сарани. У Дніпропетровській області – чисельність саранових наразі в межах «економічного порогу шкодочинності». У решті регіонів Держпродспоживслужба закликає аграріїв до пильності: загроза поширення сарани є реальною, особливо в умовах високих температур і відкритого степового ландшафту.

Водночас експерти наголошують: втручання необхідно проводити ще до того, як навала набуває критичних масштабів. Знищення личинок шкідника рекомендовано вже на ранніх етапах, коли чисельність стада досягає 5 екземплярів на квадратний метр, якщо йдеться про стадні види. 15 екземплярів – у випадку нестадних.

Також, у разі виявлення поширення шкідників під час обстеження угідь, посівів, насаджень необхідно невідкладно поінформувати про це Держпродспоживслужбу.

Активізація саранових в Україні є частиною ширшої тенденції: через зміну клімату та скорочення природних бар’єрів ареали поширення шкідників розширюються. Це ставить під загрозу врожаї не лише на півдні, а й у центральних та північних аграрних регіонах, які раніше вважались відносно безпечними.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ