У Дніпропетровській області по водогону «Інгулець – Південне водосховище» пішла вода
Майже рік тому, 6 червня 2023 року, була підірвана Каховська ГЕС. Постраждало чотири області нашої країни: Дніпропетровська, Запорізька, Херсонська та Миколаївська. Повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Зазначається, що тоді без водопостачання залишилось 1,5 мільйона людей. З перших днів після катастрофи розпочалося будівництво магістрального водогону. Паралельно з проектуванням водогону стартували і будівельні роботи. Роботи велись у вкрай стислі терміни.
Магістральний водогін - це три ділянки загальною протяжністю 155 кілометрів (в тому числі 10 км – відкритий канал):
➢ Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг)
➢ Запоріжжя – Томаківка – Марганець
➢ Марганець – Нікополь – Покров.
8 травня 2024 року, через 11 місяців, першою ділянкою водогону пішла вода (р. Інгулець - Південне Водосховище). Мешканці Кривого Рогу отримуватимуть воду стабільно та у достатньому обсязі – 220 тисяч м³ води на добу. Двома іншими ділянками вода піде найближчим часом - роботи завершуються.
- Ділянка Марганець - Нікополь- Покров - готовність 90%. Забезпечить водою Нікополь, Покров, села у Нікопольському районі, Марганець.
- Ділянка Запоріжжя- Томаківка - Марганець - готовність 99%. Забезпечить водою Марганецьку громаду.
Роботи над будівництвом водогону йдуть цілодобово, у три зміни. У різні періоди на будівництві працювало понад 1000 людей та близько 500 одиниць техніки.
На ділянці у місті Нікополь будівельники працюють під постійними обстрілами. Попри це, трубопровід на Нікопольській ділянці повністю влаштовано і загальна готовність об’єкту - 90%.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я