У Донецькій області з початку року збільшилася кількість утримуваних свиней на 15,5 тисяч голів

Марина Бабич 30.04.2023 438

У ході війни дуже великих втрат зазнало  тваринництво в Донецькій області. Якщо коректно рахувати втрати в тваринництві грошима, то вони склали майже мільярд гривень. В області в ході бойових дій загинуло 1030 голів ВРХ, 21 тисяча голів свиней, більше млн. птиці, 600 голів овець, понад 3 тисяч кролів. Про це повідомила на брифінгу Олена Рибакова, заступниця директора  Департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА.
Вона, зокрема, проаналізувала ситуацію в тваринницьких комплексах регіону.
За словами Олени Рибакової, на початку 2022 року в Донецькій області працювало 62 підприємства в галузі тваринництва. Наразі на підконтрольній території залишилося і працює 23 господарства. Із 19 підприємств молочного скотарства працюють 8.

"В області залишилося близько 3 тисяч голів великої рогатої худоби. Це складає 48% до рівня минулого року. Багато тваринницьких господарств залишилися на тимчасово окупованій території. Це "Екопрод", "Малинівка", "Нова нива" та інші. Підприємства, де утримувалася худоба з великим генетичним потенціалом (таких 6 ), здійснили релокацію до Київської, Івано-Франківської, Харківської та Дніпропетровської областей. Всього релоковано 3550 голів, майже половина, яка перебула в регіоні. Найбільша чисельність ВРХ перебуває в Курахівській, Краматорській та Гродівській громадах Донеччини", - зазначила фахівчиня.

Вона додала, що найбільш розвиненою галуззю сільського господарства в Донеччині до війни було свинарство.

"Ми мали найбільше поголів'я по Україні. Перші три місця в залежності від року були нашими. Існувало 17 підприємств, де утримувалося 370 тис. голів свиней. Наразі працює 8, де розвиваються 148 тис. голів свиней. Але з початку 2023 року є позитивна тенденція: їх кількість збільшилася на 15, 5 тисяч голів", - зауважила Олена Рибакова.

На її думку, у птахівництві ситуація трохи гірша. До початку активних бойових дій  існувало 8 підприємств, де утримувалося 2,1 млн. голів птиці. Згодом на півночі області підприємства були зруйновані, загинуло понад млн. птахів. Зараз частина релокована до Вінницької області, частина залишається в Донецькій.

"Повноцінно працює лише одне підприємство, де 308 голів птиці. І якщо до лютого 2022 року вироблялося 139 млн. штук яєць, то за січень - березень 2023 року вироблено 6 млн. штук яєць. Це все вплинуло на ціну яєць як по області, так і в Україні. Але зараз тенденція вирівнюється. Щодо козівництва і вівчарства, то власники тварин релокували 520 овець до Волинської області, 300 голів - до Дніпропетровської", - повідомила на брифінгу заступниця директора аграрного департаменту Донеччини.


    

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ