У Хмельниччині скажений лис покусав дитину на власному подвір'ї
На думку Григорія Сагайдака, голови Хмельницької обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок, щільність лисиці в мисливських угіддях Хмельниччини вже складає 8 голів на кожну тисячу гектарів. При нормі – 0,5–1 голова.
Він, зокрема, зазначив, що почастішали випадки нападів скажених хижаків не лише на худобу чи домашніх тварин. 2 жовтня у Шепетівському районі Білогірської ОТГ в селі Козин скажений лис забіг на подвір'я і покусав хлопчика.
"У тварини, яку вдалось знешкодити, було лабораторно підтверджено захворювання на сказ. Дитину вдалось врятувати і вона проходить курс лікування. Ситуація зі сказом вже набуває загрозливого стану. Щільність лисиці – зашкалює. Скарги місцевих мешканців про тероризування хижаками надходять майже щодня. Люди благають нас допомогти відстріляти хижака, особливо з місць, які межують з мисливськими угіддями. В обійстях лисиці поводяться як господарі, душать домашню птицю, не бояться ні собак, ні людей", - підкреслив Григорій Сагайдак.
Він також додав, що після кількарічної депопуляції відновилась щільність дикого кабана. Враховуючи, що в Європі АЧС продовжує вирувати і завдавати великих збитків, в Україні вже зафіксовані непоодинокі факти загибелі диких свиней в ряді областей. І цю ситуацію теж треба тримати під повним контролем. Для цього необхідно робити систематичний відстріл цього звіра і регулювати його популяцію.
Тому мисливські організації звернулися до центральних органів влади, регіональних ОВА з проханням не блокувати їх роботу, а всіляко сприяти та приймати правильні управлінські рішення, враховуючи ситуацію, що склалась.
Українське товариство мисливців і рибалок - УТМР
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я