У Києві у ці години розпочався саміт «Підтримай Україну». До речі за участі світових лідерів

За матеріалами інтернет-видань 24.02.2025 137

 

До Києва прибули очільники урядів, дипломати і представники міжнародних організацій.

Ірина Лисогор, керівниця відділу "Новини"     

У Києві розпочався саміт "Підтримуй Україну" за участі світових лідерів

У Києві розпочався саміт "Підтримуй Україну" за участі лідерів країн-партнерів і керівництва Євросоюзу. Гостей вітає український президент Володимир Зеленський, трансляцію веде його офіс. 

Захід приурочили до третіх роковин повномасштабного нападу росіян. Серед учасників – делегації, які прибули цього дня до України, а також ті, хто долучиться онлайн. 

Участь братимуть лідери держав, дипломати, представники міжнародних організацій. Особисто приїхали разом із делегаціями голова уряду Норвегії, прем'єр-міністр Іспанії, голова уряду Ісландії, голова уряду Естонії, президент Литви, президент Латвії, прем'єр-міністр Канади, голова уряду Данії, президент Фінляндії, президент Євроради, президентка Єврокомісії, міністр із Франції, голова уряд Швеції та інші. 

Голова уряду Естонії і президент України

Голова уряду Естонії і президент України

Загалом буде кількасот учасників включно з журналістами. 

Захід відкрив президент. Він подякував учасникам зустрічі і народам країн, які підтримали Україну і їхнє власне право на незалежність. 

"Як тоді, так і сьогодні ми знаємо, що це абсолютно неспровокована та злочинна війна, загарбницька. Як тоді, так і сьогодні важливо це знання не приховувати і називати речі своїми іменами. Будь-який дієвий спротив народу у війні засновується саме на усвідомленні правди. Правда, яка об'єднує людей в країні та усіх у світі, хто підтримує", – сказав президент.

Зеленський вважає, що це рік повинен стати початком миру. Цей мир доведеться здобути силою і єдністю. Зеленський сказав, що під час візиту американського спецпредставника Кіта Келлога передав через нього Дональду Трампу список успіх припинень вогню, які були встановлені і порушені Росією. 

Зеленський додав, що мир мав би початися з обміну всіх полонених. Україна готова до обміну всіх на всіх.

Президент Литви Гітанас Науседа оголосив, що його країна надасть додаткові системи ППО. Також він додав, що треба забезпечувати спільне виробництво з Україною. Науседа вважає, що Україну потрібно взяти в Євросоюз уже в 2030 році. Також він підтримав членство в НАТО.

Польський президент Анджей Дуда звернувся онлайн. Він нагадав, що Лех Качинський попереджав про можливість нападу Росії на Україну ще в 2008 році. Дуда запевнив, що Польща ніколи не полишить демократичну і незалежну Україну і продовжуватиме послідовну політику стосовно Росії. Він застеріг, що нетривалий мир спричинить ще кривавіше війну.

Далі онлайн звернувся президент Німеччини Франк-Вольтер Штайнмаєр. Він згадав про вчорашні вибори і сказав, що більшість німців проголосували за демократію і підтримку України. За його словами, німці пам'ятають, що сталося три роки тому: саме Росія почала війну, відправила танки. Штайнмаєр підкреслив, що немає сенсу проводити переговори без України, і що її не можна змушувати до угоди. 

Наступим звернувся президент Латвії Едгарс Рінкевічс, який сказав, що його країна продовжить надавати військову підтримку українцям.

Потім онлайн звернувся президент Чехії Петр Павел. Він не має сумнівів, що кінцева ціль війни Росії – стерти Україну зі світової мапи. Він наголосив, що мир, який будується на приниженні жертви – це зрада, а не справжній мир. Чехія має такий досвід – це Мюнхенська угода 1938 року. Павел підкреслив, що кожні перемовини повинні починатися "з чіткого визнання, хто таких агресор, а хто жертва". Він сказав, що Володимир Зеленський – демократично обраний президент, і його легітимність не викликає сумнівів. Цю заяву він зробив на тлі заяв Дональда Трампа про те, що Зеленський є "диктатором". 

Також по відеозв'язку звернувся прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович. Він висловив повагу українцям і їхньому лідеру.

Наступним слово взяв прем'єр-міністр Фінляндія Александр Стубб, який приїхав до Києва особисто. Він сказав, що підтримка України – це підтримка ідентичності та історичного досвіду. Стубб підкреслив, що Росія почала цю війну з загарбання територій ще 2008 році з Грузії, і продовжила в 2014 році в Криму. Він підкреслив, що Путіну довіряти не можна, і що якщо Росія отримає те, що хоче, то на Україні не зупиниться. Тому Фінляндія підтримуватиме Україну та довго, як буде потрібно, і ця країна вже є п'ятою за підтримкою України у вимірі ВВП. Стубб вважає, що підтирмку від Європи і США потрібно врегулювати до того, як припинять вогню. Друга фаза – припинення вогню – передбачає перемовини стосовно мирного процесу. Після цього може розпочатися третя фаза – справжнього процесу миру. Тут можна буде говорити про зняття санкцій, але не раніше. Стубб вважає, що Росії треба дати зрозуміти: не вона вирішуватиме, чи буде Україна в ЄС і НАТО і чи буде вона мати миротворців, як і не їй вирішувати, яким буде порядок безпеки в Європі. 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ