У лісі чебрець росте законно, рвати його незаконно

За матеріалами інтернет-видань 30.12.2021 212

23 грудня Кабінет міністрів України затвердив постанову «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Згідно з нею збільшуються штрафи за заподіяну шкоду природно-заповідному фонду.

Українців штрафуватимуть за зрізання грибів без ліцензії та збирання ягід. За гриби можуть оштрафувати на 75 гривень за одну штуку, а за ягоди — 378 грн. за кілограм.

Також штраф за рибальство без ліцензії тепер становитиме від 83 гривень до 12,5 тисячі гривень за екземпляр.

За незаконне знищення кущів штраф становитиме від 227 до 683 гривень.

Якщо громадянина впіймають за незаконним рубанням або пошкодженням дерев у степовій зоні, то штраф може становити від 257 грн. до 18,3 тисячі гривень.

Міндовкілля підготувало інфографіку із декількома прикладами:

Офіційний портал міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України пояснює, чому і для кого введені нові розцінки штрафів.

Затверджена постанова не встановлює жодних нових обмежень або заборон щодо використання природних ресурсів, не вводить нових режимів охорони територій та не визначає, які зони можна відвідувати, а які ні. У постанові лише встановлюється новий Порядок обчислення розміру шкоди, заподіяної природно-заповідному фонду. А саме, переглядаються такси, що діяли з 2013 року.

Тож у межах національних природних парків та біосферних заповідників і надалі можна збирати гриби та ягоди. Якщо звичайно, ви це робите для власних потреб, а не займаєтеся промислом.

Виняток становлять території суворого заповідання. Вони визначені Проєктами організації територій відповідних установ природно-заповідного фонду. Такі зони створюються спеціально для збереження червонокнижних тварин і рослин. В цих зонах перебування сторонніх людей заборонено, і існують відповідні таблички з попередженням.

Ціленаправлена ж протиправна діяльність на такій території наразі дійсно може коштувати правопорушникам у 10 разів дорожче.


Прийнята постанова стосується виключно територій та об’єктів природно-заповідного фонду: національних природних парків, природних заповідників, ботанічних садів, дендрологічних парків. Тобто тих територій, які створені для збереження біорізноманіття та охороняються як національне надбання. Такі об’єкти займають лише 6% території країни. Документ не поширюється на ліси, водні та інші об’єкти і природні ресурси, які не входять до території ПЗФ. У цих випадках діють інші окремі нормативно-правові акти.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ