У Львівській області вмикають «зелене світло» для створення СФГ
Наразі на Львівщині 90% молока виробляється в особистих селянських господарствах, які утримують 88% поголів’я корів всього по області. Щороку поголів’я корів і виробництво молока в області, і в цілому по Україні скорочується головним чином через скорочення цих показників в господарствах населення. У той самий час комерційний сектор виробників молока динамічно розвивається.
Впродовж 2020-2024 років у галузі молочного скотарства Львівщини створено 60 сімейних фермерських господарств, які утримують у своїх господарствах від 5 до 50 корів. Третина з них займаються власною переробкою молока та реалізовують готові молочні продукти на ринках.
За словами Юрія Бучка, заступника голови Львівської ОДА, утримання 1-2 корів для пересічних мешканців села з кожним роком стає дорожчим і менш прибутковим. У той самий час зростає попит на комерційні партії стандартизованого молока з боку переробних підприємств Львівської області.
"Тому ми намагаємось створювати умови для реєстрації СФГ. Це одразу відкриває можливість для участі у різних проектах технічної та грантової допомоги, а також у регіональних та державних програмах фінансової підтримки”, – зауважив посадовець.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я