У Польщі «застряла» зброя США, яка «не доїхала» в Україну. А Орбан все ще досі проти того, щоб Україну прийняли в Євросоюз
- США призупинили надання Україні певної зброї, яка зараз перебуває на складі в Польщі.
- Серед замороженої зброї – ракети AIM, Patriot, Hellfire, GMLRS, Stinger та інше.

США призупинили надання Україні низки озброєнь у рамках допомоги. З'явився перелік зброї, яку не встигли передати зі складів у Польщі.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на публікацію репортера наближеного до Пентагону NPR National Desk Тома Боумена у соцмереж
Яку зброю не надали Україні
Згідно з даними, оприлюдненими репортером у середу, 2 липня, наразі призупинили передачу наступних видів та кількості зброї:
- 92 ракети AIM;
- 30 ракет для системи ППО Patriot (PAC3 MSE);
- 8496 гаубичних снарядів калібру 155-мм;
- 142 ракети AGM-114 Hellfire;
- 252 ракети GMLRS для реактивної системи HIMARS;
- 25 ракет Stinger;
- 125 гранатометів AT-4.
Вищезгадана партія американського озброєння зараз перебуває на складі на території Польщі.
Нагадаємо, Вашингтон поставив на паузу постачання зброї Україні, пояснивши це турботою про власні оборонні потреби. За словами посла США при НАТО Меттью Вітакера, пріоритетом для них залишається готовність захищати себе.
Зазначимо, аналітики Інституту вивчення війни вважають, що відповідне рішення з американського боку змусить українських військових економити ресурси та пришвидшить просування російської армії.
Орбан знову взявся погрожувати Україні: ексочільник МЗС України сказав, як можна втихомирити Угорщину
- Ексміністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що ЄС повинен мати політичну волю, щоб вжити заходів проти антиєвропейської політики прем'єр-міністра Угорщини.
- Перед самітом ЄС Орбан заявив, що не хоче бачити Україну в Євросоюзі через її стан війни; він також виступає за відтермінування нових санкцій проти Росії.

Угорщина заблокувала початок переговорів про вступ України в ЄС. На саміт в Брюссель прем'єр-міністр країни Орбан привіз результати так званого референдуму, кажучи, що начебто понад два мільйони його співвітчизників виступили проти вступу України до Євросоюзу.
Дипломат, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко у розмові з 24 Каналом нагадав, що риторика з боку Угорщини спочатку починалась з того, що начебто в Україні не люблять угорську національну меншину.
Як Орбан і Путін однаково маніпулюють
Звучали заяви про те, що нашій державі треба зробити зміни до закону стосовно освіти, мови, самоврядування, на що українська сторона інтелігентно реагувала. Це, як наголосив Огризко, був лише привід для того, аби блокувати європейські прагнення нашої країни з однієї простої причини – тому що Орбан, з його слів, є посіпакою Кремля.
"Зараз, коли з цього питання причепитись нема до чого, бо Україна пішла на суттєві поступки, хоча абсолютно непотрібні, виникає вже принципова незгода з тим, що Україна має бути в ЄС і НАТО. Хто цього хоче? Москва руками Орбана і Фіцо", – зазначив Огризко.
Орбан використовує ту ж саму маніпуляцію, що й Путін – проводить сумнівні референдуми. Це йому було потрібно, щоб тепер розмахувати папірцем в Європі та кричати, що начебто угорці проти вступу України в ЄС.
"В цій ситуації питання виникає вже не до Орбана, а до Брюсселя, що там збираються з цим робити? Поки що там бере гору думка про те, що треба перечекати. Ця позиція є дуже слабкою, неоригінальною і шкідливою. На перше місце Брюссель виставляє псевдоєдність, яку жодним чином зараз не можна порушити й покарати цих двох промосковських політиків", – озвучив Огризко.
Дипломат зауважив, що Орбан сидить на європейських грошах, які йому Брюссель виділяє як певні донати. Він замислився над тим, що можна було б знайти підставу, щоб ці гроші Орбан не отримав. Зробити це, за його переконанням, елементарно. Потрібно мати політичну волю.
Хіба є проблема з тим, щоб почати процес позбавлення Угорщини права голосу за всі абсолютно антиєвропейські речі, які сьогодні Орбан робить у своїй країні? Треба лише захотіти. Однак такого бажання, на жаль, в Брюсселі поки що не дуже видно,
– зазначив Огризко.
Нова хвиля розширення, яка відбудеться до 2030 року, як підсумував дипломат, повинна завершитися глибоким реформуванням Європейського Союзу. Якщо це не буде зроблено, ЄС, на його думку, перетвориться на ООН. Якщо не буде змінена процедура голосування, припинення права голосу, неотримання коштів з бюджету ЄС, то з часом він втратить свою дієздатність, буде імпотентним як ООН.
Нагадаємо, Орбан заявив, що він проти вступу України до ЄС, аргументуючи це тим, що не хоче бути разом в одній спільноті з країною, яка перебуває у стані війни.
Згодом прем'єр-міністр Угорщини, оголосивши результати так званого референдуму, заявив, що його голос довкола теми ймовірного вступу України в ЄС "став гучнішим". Він озвучив, що начебто понад два мільйони угорців не підтримують таку ініціативу і назвав результати цього опитування "голими фактами".
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я