У воюючій країні влаштовано «поле чудес»

За матеріалами інтернет-видань 31.01.2024 529
У воюючій країні влаштовано «поле чудес»

На думку заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дениса Марчука, європейські фермери не випадково розпочали протести проти української агропродукції не у 2022 році, а у 2023. Тому що на початку війни пік цін був надвисоким, і європейські фермери отримали надприбутки. 

Зараз світові ціни на агропродукцію повернулися на довоєнний рівень, а Україна виявилася третьою стороною, яку вигідно комусь зробити винною.

"Для нас сьогодні ключовою проблемою є не експорт, а земельне питання. Тому що, на жаль, діалогу з владою не відбувається. Настало 1 січня, але ніяких зрушень не спостерігаємо. Хоча напередодні нового року петиція  до Президента з проханням відтермінувати збільшення земельних лімітів, яку ініціювала ВАР, зібрала понад 25 тис. голосів. Президент доручив Прем’єр-міністру вжити заходів. Ми очікували від виконавчої влади України, що буде певний діалог із законодавчою владою, до якого запросять галузеві асоціації, але цього не відбулося”, - підкреслив Денис Марчук.

ВІн зазначає, що українські товаровиробники несуть значні збитки під час війни і не в змозі купувати землі сільгосппризначення.

"В таких умовах Україні потрібно не розпродавати землі, а акумулювати зусилля. Між тим, коли одні воюють, в країні влаштовано “поле чудес” – продають по 10 тис. га земель. Військові аграрії обурені, що зараз відбувається розпродаж земель великими масивами. Ми втрачаємо прагнення цих людей захищати землю. Для агросектору дуже важливо залишити чинні ліміти продажу по 100 га на одну особу», - озвучив думку багатьох людей аграрний діяч.

Він додав, що діалог щодо земельного питання в Україні, а саме збільшення лімітів продажу земель, ще не завершено.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ