Україна ризикує залишитись заблокованою всередині країни
Провідні аграрні асоціації закликають українську владу спільно з представниками держав-членів ЄС розширити транзит української аграрної продукції через сусідні до нас держави-члени ЄС. Якщо не буде розроблений механізм ефективної роботи транзитних шляхів для української аграрної продукції, то Україна ризикує залишитись заблокованою всередині країни та витісненою зі світових ринків як аграрна держава. Країни Африки, Близького Сходу та Азії сьогодні все більше і більше потрапляють під російський вплив та пропаганду отримання «безкоштовного зерна».
У зверненні агроасоціацій до представників влади йдеться, що за останні 18 місяців Україна експортувала більше 85 млн. т агро-харчової продукції. З них саме морськими шляхами було вивезено близько 32,5 млн. т продукції. Відповідно, за цей же час через «Шляхи Солідарності» (сухопутними шляхами через сусідні до нас держави-члени Європейського Союзу) було експортовано 50 млн. т української сільськогосподарської та харчової продукції.
За словами Дениса Марчука, заступника голови ВАР, 15 вересня ЄС прийме рішення щодо заборон на імпорт з України. Об’єктивних передумов для заборон немає, але політика може стати вирішальним чинником. Зокрема, Польща планує після 15 вересня продовжити заборони та додатково накласти ембарго на імпорт меду та малини, на яких традиційно спеціалізуються польські товаровиробники. Попри намагання української сторони домовитися, позиція поляків доволі рішуча. Політичні сили Польщі намагаються отримати бонуси за рахунок України, у жовтні в країні відбудуться вибори до Сейму.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я