«Українському АПК потрібно було ще рік тому починати готуватися до найгіршого сценарію»

За матеріалами інтернет-видань 21.05.2025 127
«Українському АПК потрібно було ще рік тому починати готуватися до найгіршого сценарію»

Квоти на імпорт агропродукції з України до ЄС після закінчення «торговельного безвізу» поширюватимуться не на 7, а на 30 товарів. Про це Latifundist.com розповіла голова комітету з євроінтеграції УКАБ Олександра Авраменко.

 

Раніше Financial Times оприлюднив цифри, згідно з якими річна квота на кукурудзу скоротиться з 4,7 млн т до 650 тис. т, птицю — з 57,1 тис. т до 40 тис. т, а цукор — з 109 тис. т до 40,7 тис. т.

«Як дуже часто буває, не всі розуміють, які цифри рахують. Чому? Журналіст FT взяв текстову версію угоди про асоціацію, яка не була оновлена, хоча до самої угоди зміни вносилися. Тому деякі цифри пораховані некоректно. Наприклад, квота на птицю має бути не 40 тис. т, а 90 тис. т, адже у 2019 році до 40 додалося ще 50 тис. т. І цифри по цукру були пораховані разом з цукровими сиропами, бо сама квота на цукор — 20 тис. т. Словом, все було пораховано лінійно», — сказала Авраменко.

За її словами, найболючіший момент полягає в тому, що Україна повертається не просто до квот на сім товарних груп, які є в АTM, а до умов ПВЗВТ — поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA), яка була встановлена Угодою про асоціацію, підписану у 2014 році. Нею передбачено близько 30 квот. Відтак до пшениці, кукурудзи, цукру додається томатна паста, молочна продукція, етанол, свинина, яловичина.

«Єврокомісія ще в травні минулого року попередила, що «торговельного безвізу» більше не буде, натомість вони сконцентруються на оновленні торговельної частини Угоди про асоціацію. Тому я б не назвала це різким поворотом. Просто, всьому українському АПК хотілось вірити, що ми і надалі будемо мати необмежений доступ до ринку ЄС, хоча по факту потрібно було ще рік тому починати готуватися до найгіршого сценарію», — підсумувала Авраменко.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ