УНІКАЛЬНА ЗНАХІДКА, ВІК ЯКОЇ МАЙЖЕ П'ЯТЬ ТИСЯЧ РОКІВ
На Дніпропетровщині на березі Самари знайшли глечик, вік якого дійсно 5000 років
У фонди Новомосковського історико-краєзнавчого музею потрапила унікальна знахідка – глечик ямної культурно-історичної спільноти, вік якого сягає близько 5000 років, повідомляє «Дніпро Регіон».
«Дивовижна знахідка поповнила фонди Новомосковського історико-краєзнавчого музею. Це глечик ямної культурно-історичної спільноти. Просто уявіть, цій посудині близько 5000 років! Його творці – давні степові народи, які в той час населяли територію сучасної степової України. Ці народи залишили по собі у наших степах свої давні могили – величні кургани – ровесники єгипетських пірамід», – написав директор Костянтин Мешко.
Ця посудина була знайдена випадково жителем міста Новомосковська Юрієм Демченком в піщаному березі річки поблизу села Новоселівка. Глек має висоту близько 15 см і виготовлений з високоякісної глини. Він прикрашений орнаментом у вигляді ромбів, що нанесений червоною фарбою.
Подібні знахідки надзвичайно рідкісні, оскільки глечики часто розбиваються при розкопках поховань. Тому ця знахідка є особливо цінною для археологів. Вона дає можливість краще вивчити культуру і побут давніх степових народів, які в той час населяли територію сучасної України.
Нам дуже мало відомо про ті прадавні народи, їх звичаї, культуру та світогляд. Варто згадати, що у 1970-х роках у тому ж Новомосковському районі в селі Керносівка так само випадково була знайдена ще одна визначна пам’ятка доби ямної культури – Керносівський ідол, який сьогодні є одним з найвідоміших археологічних артефактів України. Цей ідол також датований ІІІ тис. до н.е.
«Висловлюємо щиру подяку пану Юрію Демченку за цю неймовірну знахідку передану у фонди Новомосковського музею. Цей глечик прикрасить експозицію 1-ї зали, яка присвячена прадавній історії нашого краю», – зазначив директор Новомосковського історико-краєвзнавчого музею ім. П. Калнишевського.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я