УВАГА-УВАГА: НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ ВИЯВИЛИ НЕЗВИЧНОГО, АЛЕ НАДЗВИЧАЙНО ЗЛІСНОГО ШКІДНИКА
Зимовий п’ядун – метелик, який пошкоджує всі плодові дерева, а також дуб, ільмові, клен гостролистий, березу, вербу, граб, ясен, черемху. Гусениці зимового п’ядуна грубо об’їдають листя, вигризають бутони, квітки та зав’язі, обплітаючи їх павутиною. Цим вони будуть займатися навесні, коли вилупляться з яєць, котрі благополучно перезимують на деревах - в тому числі і на фруктових у ваших садах.
Комаха має досить незвичний вигляд. Але ще більш незвичний розвиток цього шкідника. Зимують яйця на пагонах біля основи бруньок. Розвиток зародка відбувається восени і продовжується навесні. Ембріони, що не потрапили під дію температури нижче 0 °С, не можуть завершити розвиток. Тобто їм якраз і потрібні холода та морози, щоб з настанням весни густо появитися на деревах і приступити до свого небезпечного діла.
Тому комаха і має назву - зимовий п’ядун. Такого незвичного шкідника побачили біля Дніпра вперше за багато тстанніх років. Тому необхідно загодя готуватися, як з цими п"ядунами боротися. Ще точніше щоб упередити їхню згубну ненажерливість.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я