УВАГА, ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: НЕ БЕРІТЬ ЗНОШЕНІ БАНКНОТИ. В ТОМУ ЧИСЛІ І НА ЗДАЧУ

За матеріалами інтернет-видань 26.09.2024 128

 

Марія КРАМАР.

НАЦБАНК оновив порядок ведення касових операцій у національній валюті. Один із пунктів стосується послуги «готівка на касі». Зокрема, у документі прописано, що зношені гривні не повинні потрапляти до клієнтів, а мають вилучатися й здаватися разом із готівковим виторгом до банків.

— Сьогодні в касі будь-якого великого торговельного закладу з платіжної картки можна зняти до шести тисяч гривень готівки, — розповідає член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. — Такий механізм впроваджено ще у 2022 році. Відтепер порядок касових розрахунків залишає за громадянином право відмовитися від грошей, які мають ознаки зношеності. Аби потім не було проблем із подальшим їх використанням. Звісно, й раніше українці могли попросити на касі, аби їм замінили пошкоджені банкноти. Але тепер торговельні або фінансові установи не мають права їх взагалі продовжувати пускати в обіг.

Комерційні банки інкасують готівкові кошти, зокрема й зношені банкноти, торговельних закладів наприкінці робочого дня. Ті банкноти, які втратили ознаки платіжності, заносяться у рахунок, але не потрапляють у касу банку, їх вилучають та передають у Нацбанк для утилізації.

Загалом некондиційні банкноти діляться на три категорії: зношені, значно зношені, а також пошкоджені та сумнівні у справжності чи платіжності. Беззастережно треба відмовлятися від тих, у яких втрачені ознаки платіжності й справжності. Наприклад, банкнота так пошкоджена, що не має цифр, які вказують на її номінал. Або ж не зберігся серійний номер чи бракує елементів захисту (водяні знаки, захисні стрічки) тощо.

                                            (Всеукраїнська газета "СІЛЬСЬКІ ВІСТІ")       

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ