Уявіть собі, в Україні зріс попит на квасолю, а от запланованого її урожаю цього року не буде

Микола Ясень 10.09.2024 332

Від Seeds Від Вер 10, 2024

На Черкащині фермери у 2024 році посадили три тисячі гектарів квасолі. У порівнянні з минулим роком площі збільшили на 25 відсотків, пише SEEDS.

Найбільше цієї культури росте на Золотоніщині — понад тисяча гектарів, розповіла Суспільному начальниця управління виробництва агропродукції Валентина Сокирко.

Фермер Леонід Самойленко квасолею засіяв 140 гектарів поля. Нині збирає урожай.

“У цьому році в нас два місяці практично не було дощу. Це були якраз ті місяці, коли квасоля цвіла і формувала стручок. З того, що я бачив, то вона, бідолашка, жила за рахунок роси. Так і витягувалася”, — розповів він Суспільному.

Через це, пояснив фермер, запланованого врожаю не буде. У 2023 році з гектара збирали до двох тонн, а цьогоріч очікують хоча б півтори.

“Але ж тоді в нас, наприклад, соя давала 4,8 тонни. А цьогоріч ще молотимо, але думаю до двох вона дасть і це буде добре”, — додав Леонід Самойленко.

За дві години роботи в полі зібрав сім тонн квасолі, розповів тракторист Юрій Сандига. Саме стільки вміщує контейнер у комбайні. За нинішніх погодних умов, із його слів, працювати складніше: “Дощів не було і майже немає врожаю майже. Хто зна, що воно далі буде. З’явився якийсь цікавий бур’ян такий, як дріт. Він на землі росте і починає замотуватися, і машина його не розриває. Доводиться все вручну”.


Далі зібраний врожай будуть завозити на склади, пояснив фермер:

“Там вона калібрується, очищається, фасується, а потім здаємо на аналіз. Якщо вона проходить по вимогах переробників, то її беруть переробники. Якщо ж якісь нюанси будуть, то йде на експорт”.

Ця культура нині має попит, бо є замінником тваринного білка, розповів фермер. Тому, попри складнощі і менший врожай, зупинятися не будуть:

“Вона дуже приваблива в плані експорту. Та й в Україні в нинішній ситуації всі замінники білка — це квасоля. Наші виробники вже почали брати її інтенсивно, плюс на армію є замовлення, всі консервні заводи підв’язані саме під це. Як культура вона цікава. Трохи по вирощуванню погратися потрібно, але воно того варте”.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ