Уявляєте, прифронтова громада виділяє 8 мільйонів гривень на скляні зупинки громадського транпорту. Наскільки ж це доціоьно?
Особливо враховуючи, що укриттів у цій громаді, яка обстрілюється ворогом день і ніч обмаль, а сама вона ще й не багата на зайві кошти, бо дотаційна
+ "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
Віктор Могуров | 17 травня 2025 року
Зупинка для обстрілюваного з артилерії Марганця - фото Микола Лукашук
У Марганці, який щодня страждає від ворожих обстрілів, влада вирішила вкласти майже 8 мільйонів гривень не в укриття, не в габіони, не в захист мирного населення, а в зупинки громадського транспорту.
Як вже повідомляли журналісти krivbass.city, комунальне підприємство «Комунальник» Марганецької міської ради провело тендер на встановлення 21 зупинки на суму 7 770 000 грн. Кожна зупинка коштуватиме близько 370 тисяч гривень.
У прифронтовому Марганці замовили зупинки зі скла
Кожна споруда має довжину 5 м, ширину 1,80 м і висоту 2,50 м, металевий каркас, дах із полікарбонатного монолітного листа та стінки зі скла триплекс товщиною 8 мм.
Закупівлю провели без торгів, бо це дозволено замовникам, які перебувають на території активних бойових дій. Марганецька міська тергромада віднесена до зони активних бойових дій ще з 1 грудня 2024 року.
Тендер на зупинки - скріншот сайту Prozorro
У Марганці немає достатньої кількості укриттів. Люди часто переховуються у підвалах старих будинків, де відсутні елементарні умови. Ситуація критична — і саме сюди мали б іти мільйони гривень.
Марганець є однією з найзалежніших від дотацій громад у Дніпропетровській області. Вона отримує значну фінансову підтримку з обласного та державного бюджетів. І водночас — має постійні проблеми з водопостачанням через борги місцевого водоканалу.
Витратити мільйони гривень на естетичні об’єкти, які не несуть жодної безпекової функції в умовах війни — це рішення, яке не може залишитись без уваги.
Це — відповідальність не лише профільних департаментів, а й місцевої ради та особисто міського голови. Саме вони затверджують пріоритети бюджету громади.
Обласна рада не втручається у розпорядження коштами в межах децентралізованої системи, але такі дії потребують публічної реакції. Ініційовано перевірку цієї закупівлі не лише на предмет відповідності процедурі, а й доцільності у військових умовах. ПОГОДЬТЕСЯ, ЩО ВЕЛЬМИ ЛОГІЧНО І ПРАВИЛЬНО!
Про це повідомив Микола Лукашук, голова обласної ради.
"Ініціюємо перевірку цієї закупівлі. Не лише з точки зору формальної процедури, а й щодо її доцільності у воєнних умовах. У прифронтових громадах має бути інше мислення: безпека і життєстійкість – на першому місці", - зазначив Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради.
+ "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я