В бою біля Вовчанська загинув комбат ОУН Микола Коханівський

За матеріалами інтернет-видань 14.06.2024 448
В бою біля Вовчанська загинув комбат ОУН Микола Коханівський
   У бою загинув Микола Коханівський...
Жив як воїн, загинув як воїн.
   Андрій Іллєнко, офіцер ЗСУ, сторінка ФБ.
  Жив як воїн задовго до того, як прийшла війна. Він увірвався у націоналістичне середовище Києва і всієї України у середині 2000-х. І вже тоді було ясно, що якщо чиста національна воля може мати матеріальне вираження — то він був цим вираженням.
   Людина дії, людина чину, людина боротьби, людина війни.
Він не міг ухилитися від цієї боротьби, бо його нація принижена і стражденна — отже, лишається лише боротися і впроваджувати свою волю.
   Микола Коханівський жив лицарськими ідеалами честі та обовʼязку, лишився вірним їм до кінця.
Честь і Слава Герою!

     Що відомо про Коханівського

   Український націоналістичний громадсько-політичний діяч, військовик. До націоналістичного руху, за його власними словами, долучився 2003 року, коли переїхав до Києва.
   Вступив до Конгресу українських націоналістів. Широкому загалу став відомий після того, як разом із групою однодумців пошкодив пам’ятник леніну на Бессарабській площі в Києві. Правоохоронці порушили проти Коханівського кримінальне провадження. Судовий процес закінчився лише у 2013 році, Коханівського... засудили до трьох років умовного ув’язнення.

   Поки тривав судовий процес, Коханівський брав участь у парламентських виборах 2012 року — балотувався в 97-му мажоритарному окрузі (Київська область) від Конгресу українських націоналістів. В підсумку набрав трохи більше 1% голосів виборців.

   Приблизно тоді ж долучається до ще однієї громадської організації «Свобода політв’язням», яка боролася за звільнення, зокрема, так званих «Васильківських терористів» (члени соціал-націоналістичних організацій, яких бездоказово звинувачували у підготовці теракту на День Незалежності у 2011 році).

   Під час Революції гідності Коханівський очолив одну із сотень Самооборони Майдану, яку сформували переважно з членів ОУН — націоналістичної організації, до якої на той час належав і Коханівський.

У липні 2014-го очолив добровольчий батальйон ОУН, що вирушив воювати на Донбас. Його бійці дислокувалися в селищі Піски й боронили Донецький аеропорт.

Згодом заснував власну громадську організацію «Добровольчий рух ОУН»

20 лютого 2016-го в Києві активісти “Руху ОУН” закидали камінням будівлю “Сбербанку росії”, а також увірвалися до відділення “Альфа-банку”. Тоді керівник “Добровольчого руху ОУН” Микола Коханівський взяв на себе відповідальність за організацію погромів двох російських банків та офісу компанії Ріната Ахметова.

   У червні 2020 року Шевченківський районний суд Києва засудив до двох років ув’язнення Миколу Коханівського з відтермінуванням виконання на рік як “умовний строк”.

Про Миколу Коханівського повідомила і дружина Степана Хмари Роксолана.

   “Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! Кажуть, його ще не забрали з- під обстрілів… Він був кращим із кращих. Він був Другом, соратником, рідним з найрідніших… Загинув в окопі на передовій, на Харківськійкому напрямку, біля Вовчанська”, — написала Роксолана Хмара у Facebook.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ