В ЄС прогнозують скорочення імпорту цукру

За матеріалами інтернет-видань 17.12.2024 159
В ЄС прогнозують скорочення імпорту цукру

У 2024/25 МР в ЄС після минулорічного рекордного зростання цін на цукор площа посівів цукрових буряків досягла 6-річного максимуму — понад 1,6 млн га.

Про це йдеться у «Прогнозі розвитку сільського господарства ЄС на 2024-2035 роки», підготовленому Єврокомісією.

 

«Це призвело до зниження цін, що, за прогнозами, буде продовжуватися й надалі, в той час як конкуренція за використання землі іншими культурами зростатиме, тому очікується, що площа посівів буряків буде повільно зменшуватися до 1,44 млн га до 2035 року», — вважають аналітики. 

 

Водночас урожайність цукрових буряків, як очікується, повільно знижуватиметься через частіші негативні погодні явища та меншу доступність засобів захисту рослин. Зниження може сповільнитись, якщо на ринку з'являться альтернативи забороненим речовинам.

 

«До 2035 року середня врожайність цукрових буряків у ЄС стабілізується на рівні 72 т/га. В результаті змін у посівних площах та врожайності виробництво цукру в ЄС залишиться відносно стабільним і знизиться з 15,4 млн т у 2022-2024 рр. до 15,3 млн т у 2035 році», — прогнозують в Єврокомісії. 

 

Також в ЄС очікують, що скорочення чисельності населення та стійка тенденція до зниження споживання цукру на душу населення призведуть до скорочення споживання цукру. За прогнозом, споживання цукру в ЄС буде щорічно зменшуватися на 0,2% і досягне 15,3 млн т у 2035 році.

 

«Очікується, що протягом прогнозного періоду торгівля цукром в ЄС залишатиметься здебільшого збалансованою. Після досягнення максимуму в 2023/24 МР експорт буде повільно знижуватися зі зменшенням виробництва цукру. Очікується, що імпорт цукру також зменшиться до 1 млн т до кінця прогнозного періоду», — підсумували в ЄС.

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ