В Одеській області виробляють борошно і масло із шипшини
У кооперативі «Горіх Причорномор'я», що в селі Троїцьке Одеської області, розташована найбільша в Європі плантація шипшини, на площі понад 90 га вирощують високовітамінні сорти шипшини, а все виробництво повністю механізовано: від обрізки кущів до збору врожаю.За словами директора підприємства Павла Тулби, врожайність шипшини коливається від 1 до 4,5 кг з куща. При цьому на одному гектарі знаходиться 6600 кущів.
Сортова шипшина, якиу тут вирощували в кооперативі, відрізняється від дикорослої тим, що деякі сорти не мають колючок, тому його легше збирати. Ягоди легко відділяються від гілки і, таким чином, не ушкоджуються. Зберігати шипшина в свіжому вигляді не можна - сушити необхідно відразу ж після збору. Фермери кооперативу «Горіх Причорномор'я» для цих цілей обладнали спеціальну сушарку. Далі ягоди сортують: частина продають в цілому вигляді, а частина подрібнюють. Перед подрібненням з ягід видаляють волоски, які знаходяться під шкіркою і є сильним алергеном, - їх вибивають потоком повітря в аспіраційної машині. Подрібнений шипшина є не що інше, як борошно з шкірки - використовують її для виробництва чаю та біодобавок. Насіння шипшини, які залишилися після подрібнення, йдуть на виробництво масла. Таке масло закуповують фармацевтичні компанії.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Коментарі (0)