В Україні оновилися ціни на зернові
В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період з 5 по 12 травня, повідомляє agronews.ua.
Українська універсальна біржа продовжує активно працювати на аграрному ринку та пропонує новий рівень сервісу: організований ринок зернових та олійних – БІРЖОВІ ТОРГИ АГРОПРОДУКЦІЄЮ ВІД УУБ. З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.
Внутрішній ринок (Україна)
На ринку кукурудзи простежувалися різноспрямовані цінові рухи, проте загалом переважав тренд до зростання. Обмежений обсяг пропозиції та висока конкуренція між переробниками та експортерами підтримували ціни. Водночас здешевлення на зовнішніх ринках стримувало подальше підвищення. Станом на 12 травня середня ціна заявок на кукурудзу складала 10 259,83 грн/т(EXW з ПДВ), що більше за показники минулого тижня на 2,17%.
«По пшениці також переважала тенденція до висхідного руху, що була викликана обмеженою пропозицією зерна та активністю з боку переробних підприємств. Проте торгова активність експортерів залишалася невисокою, а найвищі цінові рівні фіксували лише окремі учасники ринку. Станом на 12 травня середня вартість заявок(EXW) на пшеницю 2 класу складала 10 297,25 грн/т(з ПДВ), 3 класу – 10 161,65 грн/т(з ПДВ) і 4 клас – 9 767,32 грн/т(з ПДВ). За тижневим прогнозом індикативи коливатимуться в межах сформованого діапазону, з імовірним зміщенням до нижнього рівня», – зазначають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (Чикаго)
У понеділок, 12 травня, соєві ф’ючерси демонстрували впевнене зростання, тоді як котирування кукурудзи коливалися, а пшеничні ф’ючерси втратили в ціні.
«Зростання цін на сою значною мірою було зумовлене новою торгівельною домовленістю між США та Китаєм, укладеною минулими вихідними. Угода передбачає суттєве скорочення взаємних імпортних мит протягом найближчих 90 днів для забезпечення подальших переговорів. Кукурудзяний ринок також отримав підтримку на тлі новин про торгівельну домовленість. Додатково позитивний сигнал надійшов від USDA, який у своєму звіті показав нижчі, ніж очікувалося, прогнозовані запаси на 2025/26 маркетинговий рік. Ціни на пшеницю перебували під тиском через вищі за очікувані прогнози щодо кінцевих запасів у США та на світовому ринку в сезоні 2025/26», – додають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (Euronext)
Зростання ф’ючерсів на європейську пшеницю в понеділок було зумовлене послабленням євро, що зробило експорт привабливішим. Це відбулося на тлі зміцнення долара після призупинення мит між США та Китаєм, а також очікувань щодо результатів нового тендеру на постачання пшениці до Алжиру.
Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я