В Україні зросла ціна соняшника

За матеріалами інтернет-видань 07.11.2024 158

 

Ціни на зернові в Україні станом на 7 листопада 2024 року
Збір врожаю. Фото: УНІАН

    Ціни на соняшник в Україні за крайні кілька днів помітно зросли, що пов'язано з високим попитом на олію та зниженням обсягів збору через несприятливі погодні умови. Очікується, що зростання вартості триватиме до завершення сезону, що стимулює фермерів до активніших продажів зібраного.

   Новини.LIVE дізналися, скільки в Україні коштує соняшник станом на 7 листопада 2024 року.

  Відтак на 7 листопада середня ціна соняшнику в Україні становить 25 278 грн за тонну разом з ПДВ.

Скільки коштує соняшник в Україні 7 листопада 2024 року

   Середня ціна на соняшника в Україні станом на 7 листопада. Скриншот: tripoli.land

   Середня ціна на соняшник продовжує зростати. В четвер, 31 жовтня, тонна цієї зернової культури коштувала 24 863 грн, а в п'ятницю, 1 листопада, здорожчала до 25 238 грн. Наступного дня, вартість соняшнику становила 25 018 грн за тонну, а в неділю, 3 листопада — 25 240 грн за тонну. У вівторок, 5 листопада, середня ціна на соняшник зросла до 25 273 грн за тонну, а в середу, 6 листопада, — до 25 278 грн за тонну. Така вартість соняшнику зберігається й сьогодні.

Як змінились ціни на соняшник в Україні на початку листопада

Тижнева динаміка зміни середньої ціни на соняшник в Україні. Скриншот: tripoli.land

   Як війна з росією вплинула на експорт зернових

   За словами члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, до початку війни обсяг виробництва зернових та олійних культур в Україні становив близько 110 мільйонів тонн. Однак зараз цей показник знизився до 78 мільйонів тонн через втрату значних посівних площ на сході країни.

   Для забезпечення внутрішнього споживання необхідно від 12 до 15 мільйонів тонн, при цьому більшість урожаю йде на експорт, причому 90% поставок здійснюється морським транспортом.

   "росіяни не можуть знищити український морський коридор через те, що він проходить територіальними водами Румунії та Болгарії, членів НАТО, та намагаються бити по портовій інфраструктурі, щоб заблокувати експорт", — додав експерт.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ