Велика вірогідність сталих до весни графіків відключень електроенергії в Україні
рф хоче відокремити енергосистему лівого берегу від правого, а це дійсно значить, що графіки відключень діятимуть до квітня
26 грудня 2024 року
Пожежники працюють на місці російського ракетного удару (Фото: ДСНС Дніпропетровщини)
Директор енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова Володимир Омельченко в ефірі Radio NV розповів про наслідки різдвяного російського удару по українській енергетиці.
Володимир Омельченко - директор енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова
Наслідки останнього удару [25 грудня] по енергосистемі для України є набагато гіршими, ніж це було під час попередніх двох ударів. Тому що, якщо попередні удари були сфокусовані здебільшого по підстанціях компанії Укренерго, то цей удар був спрямований саме на балансуючі потужності нашої енергосистеми. Це насамперед теплові електростанції, теплоелектроцентралі та гідроелектростанції компанії Укргідроенерго.
У нас, ви знаєте, і так [існує] дефіцит балансуючих потужностей, оскільки у нас основна генерація — це атом, на 60% енергобалансів. Вони виробляють електричну енергію, але вони не можуть балансувати.
Читайте також:
Росія визнала, що ціллю масованої атаки на Різдво були критично важливі об'єкти енергетики України
Тому удар цей був дуже неприємний. Втрати можна оцінити — пошкоджено чи зруйновано до 2 ГВт. Причому фокус був на Дніпровський і Харківський енергетичні вузли. І у нас на сході зараз утворився великий дефіцит потужності. У результаті потрібно більше електроенергії передавати з заходу на схід. А тут є певні складнощі.
Тому ми бачимо, що ворог намагається створити складнощі і відокремити енергетичну систему України — лівобережжя від правобережжя, — щоб максимально ускладнити ситуацію саме на лівому березі України.
Поки йому це не вдалося, але він намагається це зробити.
Втрати, як я вже сказав, до 2 ГВт потужності, це немало. І в результаті ми маємо сьогодні півтори черги відключення в середньому по регіонах України. Найгірша ситуація на сході України, а також на півдні і в місті Київ.
Удари були завдані по генеруючим потужностям, а їх відновлювати набагато важче, ніж потужності підстанцій компанії Укренерго, це може затягнутися на місяці. І тому, найімовірніше, ми можемо бути з графіками погодинних відключень [електроенергії] до закінчення осінньо-зимового періоду, тобто до середини квітня. З невеликими, мабуть, виключеннями — можливо, деякі періоди (дні, тижні) будуть і без відключення.
Але загалом тренд зрозумілий: Україна входить у стабільний графік відключень.
Редактор: Юлія Козіна
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я