Весняна посуха в Європі, а найбільше потерпають від неї Україна і Польща
Герасимчук Наталія 09 Травня 2025 Року АгроБізнес
Зміст
- Вплив посухи на сільське господарство та водні ресурси
- Найбільш уражені регіони та прогнози для України
Весняна посуха, яка почалася в Європі ще в березні, набирає небезпечних масштабів. За даними Спільного дослідницького центру Європейської комісії, аномально суха погода вже торкнулася значної частини Центральної та Східної Європи, до яких належать Польща та Україна – два провідні аграрні райони континенту.
Про це розповідає AgroWeek
Вплив посухи на сільське господарство та водні ресурси
Європейська обсерваторія посухи зафіксувала, що великі площі перебувають під другим рівнем загрози – «попередженням». Це свідчить про те, що нестача опадів та зростання температури вже серйозно відбиваються на стані ґрунтів і обсягах водних ресурсів. Рівень річок знижується, а волога у верхньому шарі ґрунту швидко зникає, що створює додаткові ризики для посівів.
Поширення посухи охоплює не лише Центральну та Східну Європу, а й Південно-Східний регіон, а також східне Середземномор’я. Подібні аномальні погодні умови фіксуються навіть у північно-західній частині континенту,
зазначено у звіті.
Найбільш уражені регіони та прогнози для України
Найгірша ситуація наразі спостерігається на Балканах, у Туреччині, на Кіпрі та в окремих районах Греції, де вже зафіксовано найвищий рівень небезпеки – «тривогу». У Польщі Інститут метеорології та водного господарства повідомляє про загрозу гідрологічної посухи, а прогнози до липня не обнадійливі: температура залишатиметься вищою за норму, а кількість опадів буде недостатньою.
Українські аграрії теж стикаються з серйозними проблемами. Весняна посуха може суттєво вплинути на врожайність, особливо зернових культур. Фахівці вже повідомляють про дефіцит вологи у ґрунті, що ускладнює розвиток молодих рослин та проростання насіння.
У ЄС визнають, що посухи в Європі стають дедалі частішими, а кліматичні зміни лише підсилюють ці ризики. Додатково ситуацію ускладнює нераціональне використання водних ресурсів, що може мати довгострокові негативні наслідки.
Поки що відносно сприятливіші погодні умови спостерігаються лише на Піренейському півострові, у південній Франції та більшості регіонів Італії. Проте експерти застерігають: якщо не вжити невідкладних заходів, посушлива ситуація у багатьох регіонах, зокрема в Польщі та Україні, може перерости у масштабну продовольчу та екологічну кризу.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я