Від України розумна на речі росія вимагає неодмінних територіальних поступок
І Небензя заявляє чи попереджає про "безповоротні втрати" – ISW
Небензя наголосив, що Україна має погодитися на перегляд своїх кордонів у межах мирних переговорів
Кремль наполягає на переданні країні-агресору Росії додаткових територій на сході й півдні України, розпуску українських Збройних сил, а також категорично відкидає ймовірність територіальних поступок у будь-яких майбутніх мирних переговорах. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) 17 лютого.
Як зазначають у матеріалі, постійний представник Росії в ООН Василь Небензя під час засідання Ради Безпеки 17 лютого заявив, що Україна "безповоротно втратила" окуповані РФ території, включно з Кримом, а також частинами Донецької, Луганської, Запорізької й Херсонської областей.
Небензя також наголосив, що Україна має погодитися на перегляд своїх кордонів у межах мирних переговорів, передавши Росії додаткові території в Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях, котрі зараз контролює Київ. Окрім того, він сказав, що майбутня Україна має стати нейтральною державою, яка не вступає у військові альянси або безпекові блоки.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, виступаючи того самого дня, відкинув імовірність будь-яких територіальних поступок із боку Росії.
Водночас Лавров і Небензя відкинули участь європейських країн у мирних переговорах, звинувативши Європу в агресивній політиці щодо Росії, зазначає ISW.
Як вважають аналітики, Москва, імовірно, повертається до попередніх вимог нелегітимного президента Росії Володимира Путіна й інформаційних операцій, спрямованих на делегітимізацію України та її уряду в очах Заходу.
Ці заяви й дії РФ підкреслюють її наміри зміцнити контроль над окупованими територіями й продовжити тиск на Україну, попри міжнародний осуд, додали у звіті.
КОНТЕКСТ
Росія розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. Навесні того самого року українська армія деокупувала північ країни, восени – частину Харківської й Херсонської областей, зокрема Херсон.
Під російською окупацією залишаються частини Херсонської, Запорізької, Харківської областей, а також Донецької, Луганської областей і Криму (із 2014 року).
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я