Відкрита шкіра в холодну, вітряну погоду найбільш вразлива до обмороження

За матеріалами інтернет-видань 13.12.2024 196
Відкрита шкіра в холодну, вітряну погоду найбільш вразлива до обмороження
Обмороження – це ушкодження ділянок тіла внаслідок впливу низької температури. Найуразливішими є відкриті ділянки шкіри: ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук або ніг.
Відкрита шкіра в холодну, вітряну погоду найбільш вразлива до обмороження.
Ви можете не усвідомлювати, що у вас обмороження, поки хтось інший не вкаже на це.
Легкі форми обмороження можна лікувати шляхом зігрівання. Всі інші обмороження вимагають медичної допомоги, оскільки можуть назавжди пошкодити шкіру, м’язи, кістки та інші тканини.
Ознаки та симптоми обмороження включають:
• Спочатку холодна шкіра і відчуття поколювання Оніміння Шкіра виглядає червоною, білою, синювато-білою, сірувато-жовтою, фіолетовою, коричневою, залежно від тяжкості стану Тверда або воскова шкіра Незграбність через скутість суглобів і м’язів
Обмороження протікає в кілька етапів:
Обмороження першого ступеню — це легка форма обмороження. Тривале перебування на холоді призводить до оніміння в ураженій області. Коли ваша шкіра нагрівається, ви можете відчути біль і поколювання. Обмороження першого ступеню не викликає постійних пошкоджень шкіри.
Поверхневе обмороження. Поверхневе обмороження викликає незначні зміни кольору шкіри. Шкіра може почати відчувати тепло — ознака серйозного ураження шкіри. Якщо на цьому етапі лікувати обмороження за допомогою зігрівання, поверхня шкіри може виглядати плямистою. І ви можете помітити печіння та набряк. Міхур, наповнений рідиною, може з’явитися через 12-36 годин після зігрівання шкіри.
Глибоке (сильне) обмороження. Коли обмороження прогресує, воно вражає всі шари шкіри, а також тканини, що лежать нижче. Шкіра стає білою або синьо-сірою, і ви втрачаєте відчуття холоду, болю або дискомфорту в цій області. Суглоби або м’язи можуть перестати працювати. Через 24-48 годин після зігрівання утворюються великі міхурі. Тканина стає чорною і твердою, коли відмирає.
 
Ось поради, які допоможуть вам залишатися в безпеці та в теплі.
• Обмежте час на вулиці в холодну, сиру або вітряну погоду. Зверніть увагу на прогноз погоди та показники вітру. У дуже холодну погоду відкрита шкіра за лічені хвилини може отримати обмороження.
• Одягніться в кілька шарів вільного теплого одягу. Повітря, що потрапляє між шарами одягу, діє як ізоляція від холоду. Носіть вітрозахисний і водонепроникний верхній одяг, щоб захистити від вітру, снігу та дощу.
• Обирайте нижню білизну, яка відводить вологу від шкіри. Змініть мокрий одяг, зокрема рукавички, головні убори та шкарпетки, якомога швидше.
• Носіть капелюх або пов'язку, яка повністю закриває вуха. Важкі вовняні або вітрозахисні матеріали є найкращими головними уборами для захисту від холоду.
• Носіть рукавиці, а не рукавички. Рукавиці забезпечують кращий захист. Або спробуйте підкласти пару тонких прокладок для рукавичок з вологого матеріалу (наприклад, поліпропілену) під парою більш важких рукавичок або рукавиць.
• Носіть шкарпетки та підкладки, які добре сидять, відводять вологу та забезпечують ізоляцію. Подумайте також про грілки для рук і ніг. Переконайтеся, що грілки для ніг не затягують чоботи, обмежуючи приплив крові.
• Слідкуйте за ознаками обмороження. Ранніми ознаками обмороження є зміна кольору шкіри, поколювання та оніміння. Шукайте тепле укриття, якщо ви помітили ознаки обмороження.
• Плануйте захистити себе. Під час подорожі в холодну погоду візьміть з собою засоби екстреної допомоги та теплий одяг на випадок, якщо ви застрягли. Якщо ви будете на віддаленій території, повідомте іншим про свій маршрут і очікувану дату повернення.
• Не вживайте алкоголь, якщо плануєте бути на вулиці в холодну погоду. Алкогольні напої змушують організм швидко втрачати тепло.
• Їжте добре збалансовану їжу і не забувайте про водний баланс. Це допоможе вам зігрітися навіть перед тим, як вийти на мороз.
• Не перебувайте довго в одній позі чи нерухомо. Фізичні вправи можуть підштовхнути кров і допомогти вам зігрітися, але не варто займатись понад силу, що лише шкодить вашому організму.
 
Пам’ятайте, що теплий одяг, дотримання всіх цих правил і головне - дозований час перебування при мінусовій температурі дозволять вам уникнути сумних наслідків.
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ