Відкриття ринку Китаю та зняття Індією мит посилює експортний попит на український жовтий горох
У березні цього року Україна офіційно отримала дозвіл на експорт гороху до Китаю. Президентка співтовариства виробників і споживачів бобових України Антоніна Скляренко розповіла, «що перемовини з китайською стороною почалися ще у 2019 році і тривали п’ять років. Зараз подовжуються відеоінспекції для китайської митної адміністрації — ми записуємо матеріали з дотриманням усіх вимог і до 31 липня маємо передати їх на розгляд. До 10 серпня надамо перелік українських експортерів, а далі очікуємо на затвердження. Ми дуже сподіваємось, що вже цього року український горох надійде на ринок Китаю».
Відкриття ринку Китаю та зняття Індією мит посилює експортний попит на український жовтий горох, тому багато компаній почали купувати його для експорту, що посилило конкурентну боротьбу та підтримало ціни.
У 2025/26 МР Україна зможе експортувати біля 400 тис т гороху, що відповідатиме рівню минулого сезону.
Закупівельні ціни на горох в Україні на старті сезону 2025/26 виросли до 275-280 $/т або 13500-14000 грн/т з доставкою до чорноморських портів, що відповідає максимальним цінам, які спостерігалися наприкінці минулого сезону.
Китай, який є одним із найбільших світових імпортерів бобових, після введення з 7 березня 100% мита на канадський горох різко збільшив закупівлю гороху в рф.
За даними «Агроекспорту», за 5 місяців 2025 р Китай імпортував з рф 333 тис т гороху, а з Канади – 319 тис т. За оцінками USDA, у 2024/25 МР Китай імпортує 1,5 млн т гороху.
У 2024 р рф зібрала біля 4 млн т гороху, з яких експортувала близько 2 млн т, при чому основними покупцями були Китай та Індія. Канада з початку сезону вже експортувала 1,76 млн т гороху і прогноз експорту складає близько 2 млн т.
Українському гороху буде складно конкурувати з російським та канадським на ринку Китаю, тому не варто розрахувати на стрімке зростання цін після відкриття ринку Китаю для українського гороху.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я