ВИЇЗД ПІД ЧАС ВІЙНИ ЗА КОРДОН: ЩО ЗМІНИТЬСЯ З 1 ЖОВТНЯ

За матеріалами інтернет-видань 24.09.2023 448

КОМУ МОЖНА, А КОМУ НІ

24 вересня, 2023

Виїзд чоловіків та жінок за кордон: що зміниться з 1 жовтня© Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. В цей час виїхати за межі країни можуть не всі.

Через повномасштабне вторгнення росії, в Україні оголошено загальну мобілізацію та воєнний стан. В цей час виїзд чоловіків за кордон обмежено.

Водночас є категорії громадян, які мають право виїхати з країни. Відповідні категорії зазначені у Постанові Кабінету Міністрів України №57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».

До них відносяться і чоловіки віком до 18 і від 60 років.

Але чоловіки від 18 до 60 років, які постійно проживають на території іншої країни. У них мають стояти відповідні відмітки про це в паспорті.

І далі:

  • виключені з військового обліку за станом здоров'я;
  • чоловіки, яким дозволено виїхати за кордон за станом здоров'я. Наприклад, можна виїхати на лікування;
  • чоловіки, яким дозволено виїхати за кордон за сімейними обставинами;
  • чоловіки призовного віку, які мають право на виїзд за кордон через професію;
  • громадяни, яким дозволено виїзд за кордон для допомоги Силам оборони у протистоянні РФ;
  • чоловіки і жінки на державній службі.
  • військовослужбовці, у яких є спеціальний дозвіл.

Є певні причини, через які громадяни України можуть офіційно покинути країну на певний час. Наприклад, якщо це потрібно для того, щоб допомогти ЗСУ.

До цього переліку входять водії-волонтери, які перевозять гуманітарну допомогу, медичні вантажі та вантажі для ЗСУ. Також це стосується представників культури, які завдяки концертам збирають великі суми і відправляють їх на армію. Окремої уваги вартий той факт, що вони одночасно прославляють країну на міжнародній арені. Також видаються дозволи спортсменам і тренерам для участі в змаганнях і зборах.

Виїхати за сімейними обставинами можуть:

  • багатодітні батьки неповнолітніх дітей;
  • за наявності дітей до 18 років з інвалідністю;
  • батьки, які самостійно виховують дитину або є опікунами неповнолітніх дітей-сиріт з інвалідністю;
  • за наявності повнолітніх дітей з інвалідністю І або ІІ групи;
  • якщо родичі дружини або чоловіка потребують постійного догляду. Тут потрібні підтверджувальні документи;
  • якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І чи ІІ групи.

За професією:

  • військовим дозволяється виїжджати у відпустку за наявності документів і дозволу з військових частин;
  • співробітникам установ, які доглядають за людьми з інвалідністю і перебувають на військовому обліку;
  • члени екіпажів кораблів, якщо вони їдуть працювати на морських суднах, суднах внутрішнього плавання;
  • працівники залізничного транспорту;
  • авіаційний персонал — у відрядження або на навчання.

Також постановою Кабміну №840 від 11.08.2023 р. розширено коло осіб, які мають право на виїзд за кордон під час воєнного стану.

У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, серед іншого, також мають жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

  • військовослужбовців або працівників законних військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
  • працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення АТО та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
  • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу законних військових формувань та правоохоронних органів;
  • осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу законних військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з законними військовими формуваннями та правоохоронними органами.

А також жінки та чоловіки, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Чи зможуть жінки виїжджати за кордон з 1 жовтня

Речник ДПСУ Андрій Демченко підкреслив, що жінки і раніше перебували на військовому обліку. Їхнє взяття на військовий облік ніяк не вплине на правила перетину кордону.

«Якщо жінка перебуває на військовому обліку, потім буде мобілізована чи вступить на контракт або на військову службу, то під час перетину кордону вона має дотримуватися правил, коли їде у службове відрядження чи відпустку», – пояснив він.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ