Волокно з першого урожаю технічних конопель вже майже на 100% законтрактоване ще до запуску заводу на Житомирщині

За матеріалами інтернет-видань 20.01.2025 73
Волокно з першого урожаю технічних конопель вже майже на 100% законтрактоване ще до запуску заводу на Житомирщині

В індустріальному парку «МаʼРижани» у селі Рижани на Житомирщині на фінальну стадію вийшло будівництво нового заводу з первинної переробки технічних конопель.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку ВР Дмитро Кисилевський.

За його словами, вже на березень-квітень заплановано запуск виробництва натуральних волокон та костриці. Обсяг інвестицій у першу лінію проєкту становить близько $25 млн.

Парламентар уточнив, що індустріальний парк «МаʼРижани» займає 28 га – це територія колишнього заводу з переробки льону. Відповідно, до парку підведені енергетичні потужності й водопостачання.

Вирощування й збирання першого урожаю технічних конопель на території 700 га власними силами організувала компанія «Ма’Рижани Хемп Компані», яка керує індустріальним парком. Вже з наступного року цю площу планується збільшити до 1200 га, а також залучити до проекту ще 500-600 га фермерів Житомирщини. Вирощування технічної коноплі хоч і потребує окремого ліцензування і відбувається під пильною увагою правоохоронців, але має високу рентабельність.

 

«Волокно з першого урожаю вже майже на 100% законтрактоване ще до запуску заводу. Покупці з Франції та Бельгії приїжджали в Рижани й безпосередньо переконались у високій якості сировини. Тканина з українських конопель піде на пошиття преміального одягу від провідних європейських дизайнерів. А загалом можливості виробництва на базі переробки технічних конопель дуже широкі: постільна білизна, канати, парусина, брезент і навіть спеціальний папір для друку грошей», – додав Дмитро Киселевський.

 

Очікується, що за перший рік роботи новий завод у Рижанах дасть роботу 200 жителям Житомирщини й переробить 4,5 тисячі тонн сировини. За наступні роки кількість робочих місць сягне 700, а обсяг переробки – до 12 тисяч тонн.

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ